Týden hokeje v Poděbradech

Týden hokeje v Poděbradech

Dne 18.září proběhla na zimním stadionu v Poděbradech již druhá akce Českého svazu ledního hokeje a názvem Týden hokeje.

Ve spolupráci s místním hokejovým klubem HC Poděbrady a za vydatné pomoci trenérů a funkcionářů tohoto klubu, se tak uskutečnila propagačně-náborová akce, která zblízka ukázala dětem i jejich rodičům, jak lední hokej vypadá a co je od něj možné očekávat.

Na akci lákaly již týdny billboardy a plakáty rozmístěné po celém městě. Nakonec se v náboru zaregistrovalo 14 nových zájemců o tento sport a na své ratolesti se přišlo podívat okolo 30 rodičů a prarodičů. Každé dítě za účast dostalo repliku reprezentačního dresu.

Vzhledem k tomu, že děti na sebe okamžitě navlékaly nové dresy, brusle a přilby a těšily se, až poprvé vyzkouší hokej, musel být stejně jako v lednu změněn harmonogram akce. Nejdříve proběhl ukázkový trénink pod vedením trenérů HC Poděbrady, kde si děti vyzkoušely formou her základní hokejové dovednosti a zahrály si hokej.

Po něm přišel na řadu trénink a modelový zápas „bílých proti modrým“, ve kterém poděbradská přípravka, ročníky 2009 a 2010, ukázala všem přítomným, co se na ledě za 2-3 roky tréninku již naučila.

Bohatý program i pro rodiče

V následující fázi akce se děti již v kabinách dozvěděly, jaké části výzbroje patří do hokejové výbavy. Trenéři jim výzbroj podrobně popsali, ukázali jim, jak se obléká a jaký je rozdíl mezi hráčskou a brankařskou výzbrojí. Poté odpovídali na jejich dotazy. Rodiče se mezitím v jiné šatně sešli s vedením hokejového klubu a byla jim představena podrobně kampaň hokejového svazu, ve které šlo především o představení hokeje jako sportu, který je vhodný pro jejich děti.

Byli informováni o ledním hokeji, jeho výhodách pro všestranný a celoroční sportovní rozvoj dětí. O výhodách týmového sportu, který děti učí soutěžení v rámci kolektivu a zároveň odpovědnosti vůči němu. Dále se seznámili s finančními a bezpečnostními faktory, které zdaleka nejsou tak problematické, jak se někdy o hokeji povídá. Byli seznámeni s možností bezplatného zapůjčení bruslí, helem, výzbroje pro nejmenší hokejisty.

Na závěr byl rodičům představen také Hockey Club Poděbrady, jeho struktura, historie, systém práce s mládeží a snaha o vybudování hokejového klubu, který za pomoci odborně vzdělaných trenérů vychová v příštích letech řadu hokejových nadějí. Rodiče byli samozřejmě informováni o časech a termínech, ve kterých tyto nejmladší ročníky již v současné době na ledě i v tělocvičně trénují.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Poděbradech najdete zde.

Citáty

phpAdBI4A
Henrik Lundqvist

brankář New York Rangers a olympijský vítěz

„Táta vždy říkal: „Měj velké cíle. Představuj si, jak hraješ za Frölundu. Představ si, jak hraješ za Švédsko. Představ si, jak si oblékáš ten dres.“

TOPlist