Týden hokeje v Ostravě-Porubě

Celorepubliková akce Týden hokeje pořádaná jednotlivými kluby za podpory Českého svazu ledního hokeje byla odstartována v pondělí 23. ledna. Tento den si mohly děti z blízkého i širokého okolí porubské RT TORAX ARENY vyzkoušet bruslit pod vedením zkušených hokejových trenérů.

Všichni příchozí byli přivítáni generálním manažerem klubu HC RT TORAX Poruba Pavlem Hinnerem, pak se dověděli jak od trenéra Mojmíra Kotase, tak od mentora akce, olympijského vítěze a zástupce hokejového svazu Davida Moravce, proč vést děti ke sportu a proč zvolit zrovna hokej.

A kolikže přišlo dětí? Tak velkou účast možná nečekal nikdo! Akce Pojď hrát hokej se na porubském ledě zúčastnilo neuvěřitelných 78 malých bruslařů.

Celá akce začala v 16:30, kdy rodiče vyplnili formuláře, na jejichž základě dostaly děti od trenérů Petra Trojana, Karla Suchánka a Romana Mrázka reprezentační dres, odznáček a sladkost. Na dres jim bylo napsáno jméno a přidána nálepka na přilbu pro lepší identifikaci dětí na ledě.

Po krátké prezentaci, která obeznámila příchozí rodiče a rodinné příslušníky, co obnáší pro rodinu dát dítě na hokej, co vše daný klub může nabídnout a poskytnout pro sportovní růst dítěte, se všichni za doprovodu maskotů Lva a kocoura Porubáka přesunuli na hlavní ledovou plochu RT TORAX ARENY, kde byly předvedeny ukázky tréninku předškolních dětí i dětí první a druhé třídy základní školy.

Poté mohly na led i příchozí děti, kterým se věnovali trenéři Petr Rambousek, Mojmír Kotas, Květoslav Foltýn, Marek Šinal, Jiří Trembáč a Petr Bolek. Po prvotních bojácných krůčcích se osmělovaly víc a víc a při společném focení s maskoty, trenéry a Davidem Moravcem už byly na ledě skoro jako doma.

HC RT TORAX Poruba děkuje všem rodičům a rodinným příslušníkům, že děti na tuto báječnou akci přivedli a všichni v klubu věří, že si odnesli spolu s dětmi skvělý zážitek. S některými hokejovými talenty jsme se možná v klubu neviděli naposledy. Ze 78 dětí se jistě najde mnoho nových hokejových nadějí.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Porubě najdete zde.

Citáty

phphqstv0
Jiří Šlégr

Olympijský vítěz a držitel Stanley Cupu

„Až do osmé třídy by mělo být jedno, jestli dítě hraje v obraně nebo útoku. Měl by si vyzkoušet všechno. I útočník musí umět bránit, stejně jako obránce útočit.“

TOPlist