Výstroj pro nejmenší

phpCEVa9O

 

Již od roku 2010 rozdává Český hokej v rámci projektu Výstroj pro nejmenší klubům po celé České republice nezbytnou výstroj pro hokejovou mládež. Od svého vzniku obdržely kluby hokejovou výstroj téměř za 80 milionů korun. Investice se navíc rok od roku zvyšují. Jen v roce 2015 vyčlenil Český hokej na výbavu 22,5 milionu Kč, což je nejvíce v historii a ve srovnání s rokem 2014 téměř trojnásobek.

Český hokej pokračoval v podpoře těch nejmenších i v letech 2016 a 2017, kdy bylo na výstroje vyhrazeno pokaždé 8,4 milionu korun. Pro rok 2018 byla podpora ještě navýšena na 8,8 milionu korun.

Za tuto částku bylo v roce 2016 nakoupeno 5888 kusů výstroje ve formě 592 kompletních hráčských a 144 kompletních brankářských výstrojí, které následně putovaly do jednotlivých klubů. Jak v roce 2016, tak i v roce 2017 si mohly kluby vybrat z pěti variant hráčské a brankářské výstroje nebo tréninkových pomůcek. V roce 2018 si poprvé mohly kluby volně vybírat z doporučené škály vybavení pro trénink nejmenších. Jedná se jak o jednotlivé součásti hráčské a brankářské výstroje, tak o tréninkové pomůcky.

Navíc téměř v 90 % případů kluby výstroj zapůjčí nejmladším hokejistům, ať už krátkodobě, nebo v drtivé většině dlouhodobě, tudíž žádná vysoká prvotní investice do vybavení není vůbec třeba.

 

 

 

Citáty

phps86y94
Henrik Lundqvist

brankář New York Rangers a olympijský vítěz

„Být gólmanem je z 90 % o hlavě. Pokud se zaseknete ve svých vlastních myšlenkách, nebudete mít soustředění potřebné do zápasu a k úspěchu. Když jste ještě malí, nikdo vám tohle neřekne. Nejlepší způsob, jak získat správné rozpoložení, je začít se hokejem bavit. Zbytek přijde samo.“

Podpora a rozvoj

TOPlist