Výstroj pro nejmenší

phpCEVa9O

Již od roku 2010 rozdává Český hokej v rámci projektu Výstroj pro nejmenší klubům po celé České republice nezbytnou výstroj pro hokejovou mládež. Od svého vzniku obdržely kluby hokejovou výstroj téměř za 96 milionů korun. V roce 2015 vyčlenil Český hokej na výbavu 22,5 milionu Kč, díky výdělku z pořadatesky úspěšného domácího mistrovství světa. I v dalších letech ale pokračoval v podpoře těch nejmenších. Pro rok 2018 byla podpora ještě navýšena z 8,4 na 8,8 milionu korun a v roce 2019 dokonce na 9,0 milionu Kč. Český hokej pokračoval v této podpoře klubů u během koronavirové krize a v roce 2020 rozeslal klubům výstroj pro nejmenší v hodnotě 7,7 milionu korun.

Jak v roce 2016, tak i v roce 2017 si mohly kluby vybrat z pěti variant hráčské a brankářské výstroje nebo tréninkových pomůcek. Od roku 2020 pak kluby volně vybírají z doporučené škály vybavení pro trénink nejmenších. Jedná se jak o jednotlivé součásti hráčské a brankářské výstroje, tak o tréninkové pomůcky.

Navíc téměř v 90 % případů kluby výstroj zapůjčí nejmladším hokejistům, ať už krátkodobě, nebo v drtivé většině dlouhodobě, tudíž žádná vysoká prvotní investice do vybavení není vůbec třeba.

 

 

 

Citáty

phpAdBI4A
Henrik Lundqvist

brankář New York Rangers a olympijský vítěz

„Táta vždy říkal: „Měj velké cíle. Představuj si, jak hraješ za Frölundu. Představ si, jak hraješ za Švédsko. Představ si, jak si oblékáš ten dres.“

Podpora a rozvoj

TOPlist