Regionální trenéři

phpJQj95v

Projekt regionálních trenérů, který Český hokej spustil v roce 2013, má za úkol především zajistit zlepšení kvality sportovního programu ve všech městech s mládežnickými oddíly.

Regionální trenéři pomáhají ve sjednocování metodiky výuky mládeže v jednotlivých krajích a zároveň kontrolují další projekt Českého hokeje nesoucí název Trenér žáků Českého hokeje. O to vše se v současné době stará celkem 16 koučů včetně šesti profesionálních regionálních trenérů.

Regionální trenéři poskytují trenérům mládeže v jednotlivých klubech metodické plány, pořádají ukázkové tréninky s přímou demonstrací nových trendů v hokeji a v poslední době se snaží především o edukaci v oblasti výuky dovedností, všeobecného rozvoje mimo led nebo koncepci dlouhodobého rozvoje hráčů. Další informace naleznete na webových stránkách Českého hokeje.

 

 

 

Citáty

phps86y94
Henrik Lundqvist

brankář New York Rangers a olympijský vítěz

„Být gólmanem je z 90 % o hlavě. Pokud se zaseknete ve svých vlastních myšlenkách, nebudete mít soustředění potřebné do zápasu a k úspěchu. Když jste ještě malí, nikdo vám tohle neřekne. Nejlepší způsob, jak získat správné rozpoložení, je začít se hokejem bavit. Zbytek přijde samo.“

Podpora a rozvoj