Týden hokeje v Kolíně

Týden hokeje v Kolíně

Již tradiční hokejovou akci pro nejmenší uspořádali ve spolupráci s Českým hokejem kolínští trenéři a funkcionáři. V úterý 21. ledna 2020 se na kolínský zimní stadion přišlo podívat více než 60 malých dětí, z toho 23 úplně nových hokejistů.

Ti nejen že se vydováděli na ledě pod dohledem 12 zkušených trenérů a pomocníků z dorostu, ale také si odnesli něco na památku. Každý dostal dres národního týmu s logem Českého hokeje. Mimo to si děti odnesly také další drobné dárky.

Na ledě pak pro ně byly připraveny pestré aktivity. Jednak proběhla ukázka minihokeje, ale především byla pro děti připravena různá stanoviště. "Děti si vyzkoušely základy bruslení, střelbu na branku a různé hry. Bruslily s hrazdičkami, užily si i fotbalové stanoviště a připravili jsme pro ně i aktivity s pomůckami, které jsme pořídili z grantu TPCA. Byly to takové tunely a la opičí dráha," řekl hlavní trenér náboru Kolína Josef Hasil.

Všechny děti si trénink užily a už se těší na další shledání nejmenších kolínských hokejistů na školičkách bruslení, které na kolínském zimním stadionu probíhají pravidelně vždy v úterý, ve čtvrtek a v neděli. Termíny náboru najdete vždy aktuálně na webu www.sckolin.cz v sekci Rozpis ledu ZS. Tréninky náboru jsou označeny písmenem N.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Kolíně najdete zde.

Citáty

phpUhStPw
Wayne Gretzky

Nejlepší hráč historie NHL

„Je lepší v teplých měsících hrát baseball, tenis nebo lakros, třeba i za deště. Nebo plavání, neorganizovaný fotbal, jízda v terénu na kole. Házeli jsme míče o zeď, mixovali dohromady spousty dalších her. Všichni dobří hráči to tak dělali. Specializace na hokej začala až po 14 letech.“

TOPlist