Týden hokej v Nejdku

Týden hokej v Nejdku

Dne 22. 1. 2019 proběhla ve spolupráci s ČH na zimním stadionu v Nejdku náborová akce Týden hokeje – Pojď hrát hokej. V rámci přípravy na tuto událost hokejový klub Rebel Nejdek provádí dopolední zábavné cvičení s dětmi z MŠ a ZŠ na ledě. Při této příležitosti byla propagována akce Týden hokeje – Pojď hrát hokej a dětem zde spolu se sladkou odměnou byly předány pozvánky na zimní stadion.

Děti ze základních škol v rozmezí 1. – 3. třídy byly osloveny v rámci hodin tělesné výchovy. Trenér s každou třídou provedl hodinu tělocviku plnou her a různých dovedností a následně seznámil všechny s pořádanou akcí a předal pozvánky. Všechny školy a školky jsme ozdobili plakáty a v rámci třídních schůzek byli osloveni také rodiče dětí.

Manuál pro přípravu náboru nám poskytl velmi solidní návod, a tak akce probíhala plynule a bez větších nesnází. Na registraci se nám zapsalo celkem 2 děti. Obě tyto děti jsme provedli zimním stadionem, seznámili je s hokejovou výstrojí a výzbrojí a nakonec nastoupily na led. 

Vzhledem k tomu, že se jednalo převážně o nebruslící děti, náplní této části dne bylo pouze seznámení s ledovou plochou a jednoduché hry. Po celou dobu náboru probíhaly současně na vyhrazených částech ledové plochy tréninky mužstev HC Rebel. Tréninky byly modelovány tak, aby obsahovaly ukázky nácviku dovedností, zábavné hry na ledě a předvedení minihokeje.

Akce Týden hokeje – Pojď hrát hokej nám pomohla posunout naše možnosti náborovat další děti a jistě se jí budeme chtít účastnit i v dalších termínech.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Nejdku najdete zde.

Citáty

phpj1OsJZ
Michal Broš

mistr světa a čtyřnásobný český šampion

„Měl jsem období, kdy jsem do kabiny nechodil ani tak kvůli hokeji jako kvůli kamarádům.“

TOPlist