Týden hokeje ve Vlašimi

Týden hokeje ve Vlašimi

HC Rytíři Vlašim uspořádal ve spolupráci s Českým hokejem nábor malých hokejistů ve věku 4-8 let. Ten se uskutečnil v pondělí 23. září 2019 na zimním stadionu ve Vlašimi a byl součástí akce „Týden hokeje“. Jednalo se již o šestý nábor organizovaný svazem v rámci projektu „Pojď hrát hokej“, který se ve Vlašimi konal. Na vlašimský zimní stadion si dorazilo vyzkoušet hokej téměř 20 nových dětí.

Po přivítání, předání dárků a reprezentačních dresů proběhlo zaregistrování a následně děti odešly do kabin, aby se převlékly.

Poté už je čekala ledová plocha, kde si děti převzali trenéři mládeže Rytířů. Ti malým hokejistům ukázali, jak tréninky probíhají. Děti si vyzkoušely základy bruslení, kdy bruslily s pomocnými hrazdičkami a ty, které to zvládly, mohly bruslit i bez ní. K dispozici byly hry s tenisáky, s mantinely na minihokej a děti si zahrály i na Mrazíka.

Během celého tréninku byli na ledě přítomni i hráči 1. třídy, kteří už minimálně rok trénují a v jedné třetině předváděli ukázku svého tréninku. Rodiče i děti se tak mohli podívat, jaké pokroky hokejisté za rok tréninku udělají a co vše na bruslích zvládnou.

Když tréninková jednotka skončila, všichni se odebrali opět do šaten, kam přišel šéftrenér vlašimské mládeže Karel Křížek a řekl rodičům několik informací. Rodiče se mohli na cokoliv zeptat.

Akce byla znovu vydařená a přišlo na ni celkově zhruba 80 rodičů a dětí. Věříme, že si všichni připravený program velmi užili a těšíme se na setkání s nimi na dalších trénincích.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje ve Vlašimi najdete zde.

Citáty

phphEBmji
Martin Ručinský

Trojnásobný mistr světa

„Výsledky a tabulky nejsou podstatné. Důležité je, aby se děti naučily pořádně bruslit. Hlavně ať rodiče na děti ani trenéry netlačí a nestresují je. To nikam nevede.“

TOPlist