Týden hokeje ve Vítkovicích

Týden hokeje ve Vítkovicích

Tři desítky nových hokejových adeptů přivítaly Vítkovice v rámci náborové akce projektu Týden hokeje.

První krůčky na ledě, první seznámení se s hokejkou, slalom, první vedení kotouče, první gólová oslava. Pondělní odpoledne v Multifunkční hale OSTRAVAR ARÉNY mělo pro tři desítky dětí příchuť velkých premiér.

V rámci projektu Pojď hrát hokej se ve Vítkovicích konala náborová akce pod patronací Českého hokeje a podniku Týden hokeje. Prezentaci a zkoušení nových malých hokejových adeptů si vzali na starost žákovští trenéři HC VÍTKOVICE RIDERA. Po nenáročné a především bezplatné rezervaci se malí hokejisté poprvé doopravdy seznámili s českým národním sportem. Během hodinového modelového tréninku si noví zájemci o lední sport vyzkoušeli vše možné. Na šesti stanovištích mohli dělat své vůbec první hokejové krůčky, zdatnější z nich už si vyzkoušeli své bruslařské dovednosti, hru s hokejkou, střelbu na bránu – prostě vše, co je v hokeji zapotřebí, a to především zábavnou formou.

„Přivítali jsme tři desítky nových dětí. Pro ně to bylo samozřejmě první seznámení s hokejem a s tím, jak tréninky vypadají a co vše je možné během nich zažít. Rodiče dětí mají kontakty, dostali detailní informace, takže věříme, že pro většinu těchhle malých hokejových adeptů to nebyl první a zároveň poslední trénink, ale že přijdou i na pravidelné tréninky přípravky. Třeba právě mezi těmito dětmi bude nová hvězda vítkovického i českého hokeje,“ zmínil Libor Pavliš, hlavní trenér vítkovické přípravky.

Tři desítky dětí je průměrný počet. V rámci předešlých akcí Pojď hrát hokej už ve Vítkovicích měli i dvojnásobně vyšší účast, ale je potřeba vzít v úvahu i objektivní okolnosti, kterými jsou například brzký zářijový termín, hezké počasí a v neposlední řadě také kolize s fotbalovým utkáním Baníku Ostrava se Spartou Praha.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje ve Vítkovicích najdete zde.

Citáty

php1buHKv
Wayne Gretzky

Nejlepší hráč historie NHL

„Dobrý hráč je tam, kde je puk. Vynikající hráč je tam, kde puk bude. Tomu se naučí ve hře.“

TOPlist