Týden hokeje v Jihlavě

Týden hokeje v Jihlavě

V rámci rozvojového projektu ČSLH Pojď hrát hokej proběhla na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě již třetí akce Týdne hokeje, jehož první dvě části proběhly v lednu roku 2017 a v září téhož roku. Během třetího Týdne hokeje našlo ve čtvrteční odpoledne cestu na jihlavský Horácký zimní stadion 69 malých zájemců o bruslení a hru lední hokej.

Akce začínala registrací nových potencionálních hokejistů a hokejistek v 16:30 a již v tomto čase si mohly děti prohlédnout na malé hale trénink jejich skoro vrstevníků v kategorii mladší přípravka či na velké hale porovnat rozdíl s kategorií extraligových mladších dorostenců.

Po registraci dětí, kde největší radost dětem udělaly krásné reprezentační dresy, do kterých se většina hned oblékla, ale i další dárky (magnetky, placky, omalovánky) se rodiče usadili k připravené prezentaci. Při prezentaci se rodiče dozvěděli vše podstatné o chodu klubu, tréninku, výstroji a měli rovněž možnost shlédnout instruktážní videa, jak se učí malý hokejista.

Děti se během této prezentace vypravily spolu s trenérem na obhlídku stadionu, rolby, šaten a střelnice. Spousta dětí ukázalo přehled v oblasti hokejové výstroje, hokejových utkání a hokejových hráčů.

A hurá na ledovou plochu

V 17:30 se děti dočkaly vytouženého vstupu na ledovou plochu, kde se krátce setkaly i s hráči kategorie přípravky.

Na stanovištích nebo při různých hrách se dětem, i za pomoci hrazdiček, věnovalo 6 trenérů přípravky a 3 pomocnice z oddílu krasobruslení. Děti si užily cca 45 minut zábavy, po kterých odcházely s pocitem radosti a spokojenosti v nových dresech domů.

Klub doufá, že se s většinou dětí setká na dalším tréninku přípravky, který se koná hned tuto neděli 28.1.2018 v 7:45 hodin či každé další úterý a neděli.

Rodičům s dětmi, kteří nestihli lednový termín Týdne hokeje, klub nabízí možnost přijít, jak již bylo uvedeno, kdykoliv v úterky či neděle na trénink přípravky.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Jihlavě najdete zde.

Citáty

phpUMFfEM
Andrej Šustr

obránce Tampy Bay Lightning

„Musíte si uvědomit, že pokud se vám nechce, tak se na vaše místo čeká dalších x hráčů, kteří jsou ochotní tomu obětovat cokoliv. "

TOPlist