Týden hokeje ve Strakonicích

Týden hokeje ve Strakonicích

V HC Strakonice se akce Týden hokeje uskutečnila dne 19. 9. 2017 od 16.00 hodin. V klubu byla této akci věnována pečlivá příprava, navštíveny byly všechny mateřské školy a 1. až 3. třídy škol základních nejen ve Strakonicích, ale i v okolních obcích do vzdálenosti 15-20 km. Děti zde dostaly letáčky, plakáty a propagační materiály a rovněž si poslechly, o jakou akci se jedná.

Banner

Příjemným překvapením bylo, když se na zimák dostavilo 50 dětí často s více než jedním rodinným příslušníkem. Nakonec se všechny příchozí, kterých bylo opravdu nad očekávání, usadit v té největší místnosti, která se na zimním stadionu nachází.

Kromě programu předepsaného v manuálu byl připraven doprovodný program v podobě hokejové střelnice, kde byla možnost zapůjčení hokejek a střílelo se zde na menší i větší branky tenisovými míčky. S držením hole a technikou střelby zde pomáhali kromě trenéra i členové družstva mladšího dorostu a starších žáků a všichni si užili hodně legrace.

Malí hokejisté se nemohou dočkat dalších tréninků

Vybraní dorostenci a starší žáci měli na starosti i další část programu, ukázku hokejové výstroje menších i větších velikostí s vysvětlením, k čemu která součást výstroje slouží a zdůrazněním bezpečnostních prvků.

Tito mladí hokejisté rovněž hosty provedli po stadionu. O účastníky se staralo kromě již uvedených 12 členů mládežnických družstev ještě dvanáct trenérů a pět dalších členů klubu. Program na ledě, který spočíval jak v ukázce minihokeje a tréninku, tak především ve zkoušení prvních krůčků a „ochutnávání“ ledu formou hry s míčky, plyšáky a hrazdičkami za asistence trenérů a dalších pomocníků trval až do 18. hodiny, přičemž některým účastníkům se prostě nechtělo odejít.

Všichni v klubu mají radost z toho, že celý program probíhal v pozitivním duchu a přátelské atmosféře a že asi dvě třetiny účastníků vyjádřily přání zúčastnit se dalších aktivit klubu, a to zejména začít docházet na tréninky. Kolem 22 dětí si již na místě domluvilo prostřednictvím rodičů docházku přímo s příslušnými trenéry.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje ve Strakonicích najdete zde.

Citáty

php5LHG35
Jiří Šlégr

Olympijský vítěz a držitel Stanley Cupu

„Moderní obránce vyniká rychlou přihrávkou. Ta je dnes rozhodující. A když ji dá, tak to neznamená, že pro něj akce skončila – musí podpořit útok.“