Týden hokeje v Říčanech

Týden hokeje v Říčanech

V pondělí 17. září 2018 navštívilo stadion HC Merkur Říčany 28 dětí a jejich rodičů. Od 13 hodin se zde konala jedna z mnoha částí celorepublikové akce s názvem Pojď hrát hokej.

Děti společně s rodiči prošly registračním systémem, kdy bylo nutné vyplnit nezbytné kolonky na příslušných formulářích. Potenciální mladí hokejisté a hokejistky v tu chvíli navíc dostávali dárky v podobě národních hokejových dresů, odznáčků, kartiček a malého občerstvení.

V kabině nejprve všechny přivítal hlavní trenér mládeže pan Jaromír Látal, načež následovala krátká prezentace o fungování a historii hokejového klubu. Dále si pak vzal slovo pan Vrbata, který rodičům prezentoval svůj pohled na to, jak děti při hraní hokeje vyrůstají,a to nejen hokejově, ale i lidsky. Dále pak zdůraznil i potřebu zdravého rodičovského přístupu pro hokej.

Pak už se děti vydaly na ledovou plochu, kde byly rozděleny dle bruslařské výkonnosti. Čekalo je několik stanovišť pro trénink bruslařských a hokejových dovedností. Vše fungovalo formou her a zábavy. Na ledě byli s dětmi čtyři trenéři. S dětmi se sklouzl také klubový maskot Embík. Závěrem nemohla chybět společná fotografie všech dětí na ledě i s maskotem.

Po skončení hodiny na ledu se v šatně odehrála prezentace hokejové výstroje a postupu oblékání hokejisty. Dále pak byly individuálně poskytovány odpovědi na otázky rodičů.

"Akci, kterou HC Merkur pořádal poprvé, považujeme za úspěšnou. Přišlo více dětí, než jsme očekávali. A dokonce se nás po jejím skončení hned několik rodičů ptalo na další tréninky a co je potřeba udělat pro to, aby jejich děti s námi mohly chodit na led," pochvaloval si hlavní trenér mládeže Jaromír Látal.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Říčanech najdete zde.

Citáty

php1buHKv
Wayne Gretzky

Nejlepší hráč historie NHL

„Dobrý hráč je tam, kde je puk. Vynikající hráč je tam, kde puk bude. Tomu se naučí ve hře.“

TOPlist