Týden hokeje ve Znojmě

Týden hokeje ve Znojmě

Ve středu 23. ledna si vyzkoušely desítky dětí, jaké je to být hokejistou. Akci s názvem Týden hokeje uspořádal klub Orli Znojmo – mládež ve spolupráci s Českým hokejem.

Banner

Na znojemském zimním stadionu se Týden hokeje konal již počtvrté. Příchozích dětí, které se zároveň zaregistrovaly do projektu Pojď hrát hokej, bylo dohromady čtyřiačtyřicet.

V rámci úvodní prezentace o projektu Pojď hrát hokej a fungování klubu HC Orli Znojmo – mládež si mohli rodiče s dětmi vyzkoušet hráčskou a brankářskou výstroj pro nejmenší a detailně se seznámit s podmínkami fungování znojemské hokejové mládeže a také výhodami registrace do projektu Pojď hrát hokej.

Na ledové ploše pak mimo hokejových trenérů byli přítomni hráči dvou nejstarších mládežnických kategorií U18 i U20 a taktéž mladší žáci, kteří byli dětem k dispozici jako zkušení pomocníci. Příchozí děti si mohly vyzkoušet své první krůčky na ledě pomocí chodítka, zdatnější pak například střelbu na branku či slalom mezi kužely. Na ledě nesměl ani tentokrát chybět maskot klubu Orel Znojmík.

„Celá akce měla opět skvělou atmosféru. Přítomným rodičům a jejich dětem jsme se snažili ukázat, že hokej je nejen krásná hra, bezpečný sport, ale hlavně zábava. Počet příchozích dětí je pro náš klub odměnou za práci, kterou výchově hokejové mládeže věnujeme a velkým motivem k neustálému zlepšování podmínek pro děti a jejich rodiče,“ řekl Miroslav Vybíral, sportovní manažer mládeže.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje ve Znojmě najdete zde

Citáty

phps86y94
Henrik Lundqvist

brankář New York Rangers a olympijský vítěz

„Být gólmanem je z 90 % o hlavě. Pokud se zaseknete ve svých vlastních myšlenkách, nebudete mít soustředění potřebné do zápasu a k úspěchu. Když jste ještě malí, nikdo vám tohle neřekne. Nejlepší způsob, jak získat správné rozpoložení, je začít se hokejem bavit. Zbytek přijde samo.“

TOPlist