Týden hokeje v Jičíně

Týden hokeje v Jičíně

HC Jičín uspořádal další pokračování celorepublikové akce Týden hokeje a opět vydařeně. Celkem 37 nových zájemců o lední hokej si přišlo v doprovodu rodičů či prarodičů vyslechnout ucelené informace o tom, proč je sport obecně prospěšný (v tomto případě lední hokej) a žádoucí pro naši nejmladší generaci. Poté si děti hned na ledě vyzkoušely, co to obnáší v praxi.

Alfou a omegou přednášky pro rodiče bylo zdůvodnění, proč je pohyb pro malé děti prospěšný, proč by měly dělat v mládí více sportů. U předškolních a školních dětí je vše pochopitelně především o obětavosti rodičů a prarodičů, kteří chtějí, aby se pohyb stal pro jejich ratolesti životním návykem, aby se naučily systematicky pracovat v kolektivu, usilovat o vítězství, přijmout porážku.

Český svaz ledního hokeje, který tuto celonárodní akci inicioval a podporuje, byl tentokrát v Jičíně zastoupen šéftrenérem českého svazu ledního hokeje Slavomírem Lenerem. Malí zájemci o hokej sice nevěděli, že k nim mluví držitel jediné zlaté olympijské medaile, kterou kdy ČR v hokeji vyhrála, ale rodiče osobní přítomnost takové kapacity ocenili.

Pan Lener označil jičínský zimní stadion za jeden z nejhezčích v ČR a HC Jičín, soudě podle výsledků práce s dětmi, jako úspěšný oddíl. Pro mnohé možná nečekané bylo i jeho doporučení, aby rodiče nejmladších dětí využívali dostatečně kvalitně fungujícího domácího oddílu a zbytečně neztráceli čas vidinami, aby jejich děti hrály odmala přímo v extraligových oddílech.

Časy se mění. Jičín si postupně buduje své hokejové renomé. Své děti tu nechali sbírat první hokejové zkušenosti hráči jako Jaroslav Nedvěd, za muže hraje slavný hráč Václav Pletka. Pro HC Jičín je to pochopitelně závazek do budoucna.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Jičíně najdete zde.

Citáty

phpX5GKoE
Martin Ručinský

Trojnásobný mistr světa

„Hráč musí hokej milovat, mít zápal a bavit se tím. Ať mladý hokejista dělá i jiné sporty, já jsem hrál aktivně vedle hokeje fotbal a tenis.“

TOPlist