Týden hokeje ve Frýdlantu

Týden hokeje ve Frýdlantu

V úterý 23. ledna od 16:00 na zimní stadion ve Frýdlantu dorazilo 17 kluků a holek se svými rodiči, kterým zástupci hokejového klubu HC Frýdlant představili a přiblížili sport lední hokej.

Nejdříve se rodiče v klubovně zimního stadionu dozvěděli informace o fungování hokejové přípravky. A pak se šlo na věc! Na ledové ploše už na kluky a holky čekali zkušení hokejoví trenéři, kteří je společně s nejmenšími hokejisty klubu HC Frýdlant zasvětili do prvního bruslení, hokejového tréninku a hokejové hry.

Kluci a holky si vyzkoušeli slalom s pukem, zazávodili si a vystřelili puk na opravdového hokejového brankaře. Odměnou za snahu byl pro každého účastníka hokejový dres, odznak a hokejové kartičky. Všichni na závěr odcházeli ze zimního stadionu s úsměvem a předsevzetím, že se již brzy na ledovou plochu v bruslích vrátí.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje ve Frýdlantu najdete zde.

Citáty

phps86y94
Henrik Lundqvist

brankář New York Rangers a olympijský vítěz

„Být gólmanem je z 90 % o hlavě. Pokud se zaseknete ve svých vlastních myšlenkách, nebudete mít soustředění potřebné do zápasu a k úspěchu. Když jste ještě malí, nikdo vám tohle neřekne. Nejlepší způsob, jak získat správné rozpoložení, je začít se hokejem bavit. Zbytek přijde samo.“

TOPlist