Týden hokeje ve Frýdlantu

Týden hokeje ve Frýdlantu

V úterý 23. ledna od 16:00 na zimní stadion ve Frýdlantu dorazilo 17 kluků a holek se svými rodiči, kterým zástupci hokejového klubu HC Frýdlant představili a přiblížili sport lední hokej.

Banner

Nejdříve se rodiče v klubovně zimního stadionu dozvěděli informace o fungování hokejové přípravky. A pak se šlo na věc! Na ledové ploše už na kluky a holky čekali zkušení hokejoví trenéři, kteří je společně s nejmenšími hokejisty klubu HC Frýdlant zasvětili do prvního bruslení, hokejového tréninku a hokejové hry.

Kluci a holky si vyzkoušeli slalom s pukem, zazávodili si a vystřelili puk na opravdového hokejového brankaře. Odměnou za snahu byl pro každého účastníka hokejový dres, odznak a hokejové kartičky. Všichni na závěr odcházeli ze zimního stadionu s úsměvem a předsevzetím, že se již brzy na ledovou plochu v bruslích vrátí.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje ve Frýdlantu najdete zde.

Citáty

phpUhStPw
Wayne Gretzky

Nejlepší hráč historie NHL

„Je lepší v teplých měsících hrát baseball, tenis nebo lakros, třeba i za deště. Nebo plavání, neorganizovaný fotbal, jízda v terénu na kole. Házeli jsme míče o zeď, mixovali dohromady spousty dalších her. Všichni dobří hráči to tak dělali. Specializace na hokej začala až po 14 letech.“