Týden hokeje ve Znojmě

Týden hokeje ve Znojmě

Malé děti i rodiče na ledě, hokejisté mládežnických výběrů v roli koučů a pomocníků, trenéři jako rádci a lektoři. Náborová akce s názvem Týden hokeje, kterou v rámci projektu Pojď hrát hokej ve Znojmě ve středu společně uspořádali Orli Znojmo - mládež a Český svaz ledního hokeje, se setkala s velkým nadšením.

Banner

Všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení ve věku 4-8 let měly jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Kromě zážitku z bruslení si každé dítě navíc domů odneslo zajímavý hokejový dárek včetně vlastního dresu. Rodiče měli možnost se detailně seznámit s tím, co obnáší mít doma malého hokejistu, a jaký je přínos ledního hokeje pro jeho fyzický a osobnostní rozvoj.

Mimo samotné děti byla událost určena i rodičům, pro které byl připraven doprovodný program umožňující jim získat všechny informace týkající se ledního hokeje, které jim následně pomohou při rozhodování o výběru sportu pro jejich dítě. Cílem akce bylo otevřít zimní stadiony novým lidem a ukázat kvalitní organizaci přípravy v jednotlivých hokejových klubech i zábavnost hokeje pro děti a mládež.

Všemu předcházela pečlivá příprava

„Je příjemné vidět zájem o hokej jako sport, ke kterému rodiče vedou své děti. Projekt Českého svazu ledního hokeje je velice dobře připraven jako prostředek pro přiblížení tohoto sportu těm nejmenším a my jsme rádi, že můžeme být jeho součástí. Chtěl bych tímto také poděkovat všem, kteří se na přípravě a realizaci akce podíleli," řekl předseda spolku mládeže Luděk Stromko.

Projekt Pojď hrát hokej organizovaný Českým svazem ledního hokeje má napomáhat klubům v jejich snaze přivést nové děti na zimní stadiony. Vedle podpory klubů v náborové činnosti a komunikace s rodiči je rovněž cílem projektu vytvoření dostatku příležitostí k vyzkoušení si ledního hokeje ze strany dětí. K naplnění tohoto cíle se již podruhé uskutečnila akce Týden hokeje, která má umožnit velkému množství dětí po celé České republice vyzkoušet si zdarma lední hokej, udělat své první krůčky na ledě a prožít mnoho zábavy v kolektivu svých vrstevníků pod vedením kvalifikovaných trenérů.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje ve Znojmě najdete zde.

Citáty

phpQjkG1c
Ondřej Pavelec

mistr světa 2010

„Každé soustředění, třeba i jednodenní, může každého gólmana posunout o nějaký ten kousíček dopředu.“

TOPlist