Týden hokeje v Jihlavě

Týden hokeje v Jihlavě

V rámci rozvojového projektu Českého hokeje s názvem „Pojď hrát hokej“ proběhla na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě již čtvrtá akce „Týdne hokeje“, jejímž smyslem je ukázat lední hokej co nejvíce dětem a rodičům.

Během čtvrtého „Týdne hokeje“ si našlo ve čtvrteční odpoledne cestu na jihlavský Horácký zimní stadion 32 malých zájemců o bruslení a lední hokej.

Akce začínala registrací nových potencionálních hokejistů a hokejistek v 16:30 hodin a již v tomto čase si mohly děti prohlédnout na malé hale trénink jejich skoro vrstevníků v kategorii mladší přípravka či na velké hale porovnat rozdíl s kategorií extraligových dorostenců.

Po registraci dětí, kde největší radost dětem udělaly krásné „repre“ dresy, do kterých se většina hned oblékla, ale i další dárky (krekry, magnetky, placky, omalovánky), se rodiče usadili k připravené prezentaci. Při prezentaci, která začala přibližně v 17 hodin, se rodiče dozvěděli vše podstatné o chodu našeho klubu, tréninku, výstroji a měli rovněž možnost shlédnout instruktážní videa, jak se učí malý hokejista.

Děti se během této prezentace vypravily spolu s trenérem na obhlídku stadionu, rolby, šaten a střelnice. Spousta dětí ukázalo přehled v oblasti hokejové výstroje, hokejových utkání a hráčů.

V 17:30 hodin se děti dočkaly vytouženého vstupu na ledovou plochu, kde se krátce setkaly i s hráči kategorie přípravky. Na stanovištích se při různých hrách dětem, i za pomoci hrazdiček, věnovalo 8 trenérů přípravky a 4 pomocnice z oddílu krasobruslení. Děti si užily cca 45 minut zábavy, po kterých odcházely s pocitem radosti a spokojenosti v nových dresech domů.

Doufáme, že se s většinou dětí setkáme na dalším tréninku přípravky. Rodičům s dětmi, kteří nestihli zářijový termín „Týdne hokeje“, nabízíme možnost přijít kdykoliv v úterky či neděle.

Již dnes se těšíme na další díl seriálu Týden hokeje, který proběhne v lednu roku 2019.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Jihlavě najdete zde.

Citáty

phpy1V8eL
Henrik Lundqvist

brankář New York Rangers a olympijský vítěz

„Nikdy neztrácejte pocit nadšení. Nikdy ho neberte jako samozřejmost.“

TOPlist