Týden hokeje v Plzni

Týden hokeje v Plzni

HC Plzeň 1929 se poprvé zapojila do svazové akceTýden hokeje a hned na první pokus dokázala oslovit desítky dětí, které si v Plzni pod vedením zkušených trenérů úspěšné plzeňské mládeže vyzkoušely první krůčky na bruslích.

Po úvodní „suché“ rozcvičce a prohlídce střelnice se téměř 60 dětí přesunulo na led, kde byly rozděleny podle dovedností do tří skupin. Ať už stál někdo na bruslích poprvé, nebo patřil mezi zdatnější bruslaře, všem byl ukázkový trénink ušit na míru. Úplní začátečníci se mohli navíc (někdy i doslova) opřít o pomoc hráčů osmé třídy, kteří trenérům mládeže během akce vypomohli.

Ti nejzkušenější se pak na ledě potkali s hvězdou extraligové Plzně, Dominikem Kubalíkem! Dvojnásobný nejlepší střelec české nejvyšší soutěže rozdával cenné rady začínajícím střelcům, prověřil ale i nejmladší gólmany.

Začínající a budoucí hokejisté strávili na ledě pod vedením trenérů celou hodinu a zápal, se kterým na ledě kroužili, je příslibem do budoucna.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Plzni najdete zde.

Citáty

phpXBVl4e
Jaromír Jágr

Olympijský vítěz a nejlepší český hráč historie v NHL

„Jestliže chceš být lepší než kdokoliv jiný, musíš pracovat tvrději než kdokoliv jiný. Žádné jiné tajemství v tom nehledej.“

TOPlist