Týden hokeje v Opavě

Týden hokeje v Opavě

V úterý 22. ledna 2019 od 16 hodin se již popáté konala na zimním stadionu v Opavě akce „Pojď hrát hokej“, která je součástí celostátního projektu Českého hokeje „Týden hokeje“. Tato akce se snaží přiblížit rodičům a dětem ve věku od 4 do 8 let lední hokej, a to nejen jako sport, ale taky jako zábavu. V tento den si přišlo vyzkoušet zrádnost ledové plochy 27 děvčat a chlapců. Jsme rádi, že se tomuto sportu nevyhýbají ani děvčata a jejich počet se v našem klubu stále zvyšuje.

Již vedle prostoru registrace si mohly příchozí děti zkusit střelbu na branku a vyzkoušet si, jak se pracuje s hokejkou. Během registrace i po registraci si mohly všechny děti prohlédnout zblízka rolbu. Po registraci byly rodičům prezentovány informace o hokejové činnosti, byla jim názorně ukázaná výstroj pro hráče i brankáře a také podány konkrétní informace ohledně činnosti samotného klubu.

Po stručné prezentaci přišlo na řadu dětmi očekávané bruslení. Děti byly rozděleny do 5 skupin, které si rozebrali jednotliví trenéři společně s hráči starších žáků, a poté si na jednotlivých stanovištích vyzkoušely svou zručnost, nebo si jen pohrály. Bylo třeba myslet i na nebruslící děti, pro které byla vytvořena tzv. bezpečná zóna, kde si mohly vyzkoušet první krůčky na ledě s pomocí hrazdiček nebo samotných rodičů.

Po ukončení organizované činnosti přišlo na řadu závěrečné hromadné focení všech zúčastněných dětí a trenérů.

Celou akci „Pojď hrát hokej“ hodnotíme jako úspěšnou a věříme, že si děti kromě dárečků v podobě dresu, samolepek, omalovánky a dalších drobností odnesly i příjemné zážitky a chuť získávat další zkušenosti a dovednosti na trénincích opavské přípravky.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Opavě najdete zde.

Citáty

php1buHKv
Wayne Gretzky

Nejlepší hráč historie NHL

„Dobrý hráč je tam, kde je puk. Vynikající hráč je tam, kde puk bude. Tomu se naučí ve hře.“

TOPlist