Týden hokeje ve Vítkovicích

Týden hokeje ve Vítkovicích

Akce Pojď hrát hokej v rámci projektu Týden hokeje přilákala na velký nábor ve Vítkovicích na čtyři desítky nových hokejových adeptů.

Banner

Čtyři desítky nových hokejových adeptů přivítali ve Vítkovicích na náborové akci v rámci projektu Českého hokeje Týden hokeje. Náborové akce se zúčastnilo v Multifunkční hale téměř osm desítek dětí v rozmezí čtyř až devíti let, ovšem polovina z nich si opravdový hokejový trénink vyzkoušela poprvé.

„Všechny děti se nejprve zapsaly, pro nově příchozí byla uspořádána informativní přednáška, na které se rodiče i děti seznámili s obecnými i detailnějšími informacemi, které s sebou hokej a tréninky dětí přinášejí,“ prozrazuje hlavní trenér vítkovické přípravky Libor Pavliš.

Od trenéra Tomáše Kalandry se noví adepti dozvěděli krom jiného také to, že ve Vítkovicích je možné v žákovských kategoriích zapůjčit kompletní výstroj, což výrazně snižuje rodinné náklady na provozování sportu a dělá hokej ve Vítkovicích dostupnější pro širší vrstvy, než je tomu v jiných klubech.

„Po přednášce jsme nejprve předvedli modelový trénink našich hokejových žáků, aby měli rodiče i děti představu, jak velký pokrok se dá udělat v rozmezí jednoho, dvou nebo tří let od začátku s pravidelným tréninkem,“ připomíná Libor Pavliš.

Nejvíc se ale samozřejmě noví hokejoví adepti těšili na samotný svůj trénink. „Trénink hrou, chceme, aby děti hokej bavil, musí to být zábava, která rozvíjí jejich fyzické i společenské dovednosti. Kluziště jsme s kolegy trenéry rozdělili na šest stanovišť, na každém jsme se věnovali trochu jiným dovednostem, ale vše zábavnou a soutěžní formou. Věřím, že si to i tentokrát děti užily a že jich co nejvíce přivítáme hned na dalším tréninku naší vítkovické přípravky,“ dodává trenér Pavliš.

Kromě zážitku si noví hokejoví adepti odnesli i slušivý dres Českého hokeje, což je další benefit. Kromě něj každý, kdo se nově zaregistroval v rámci projektu Pojď hrát hokej a následně se zaregistruje i do klubu HC VÍTKOVICE RIDERA, získává nárok na poukaz v hodnotě 1 500 Kč na nákup hokejové výstroje od Českého hokeje.

Je pravidlem, že akce Týden hokeje se během sezony koná ve dvou termínech, takže ti, kteří zářijový nestihli, nemusí smutnit, další možnost budou mít zkraje roku 2020, přesný termín bude ještě určen.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje ve Vítkovicích najdete zde.

Citáty

phpAc724u
Dominik Hašek

olympijský vítěz a dvojnásobný vítěz Stanley Cupu

Doplňkové sporty jsou výborná věc. Dělejte klidně dva tři sporty naráz a pak se rozhodněte pro jeden.