Týden hokeje v Jablonci nad Nisou

Týden hokeje v Jablonci nad Nisou

V rámci celostátní akce Týden hokeje jsme předposlední lednovou sobotu uvítali na našem zimním stadionu další nové zájemce o lední hokej. Díky zlepšení postavení mládežnického hokeje v klubu a velkému zájmu o školičku bruslení, kterou Vlci provozují, se 25. 1. 2020 na akci dostavilo přes 30 nových potencionálních hráčů/hráček ledního hokeje.

Banner

První nadšenci se objevili u registračního pultu již v 11 hodin. Registrace byla oficiálně započata v 11:30 a během ní si mohly děti také vyzkoušet střelbu na branku, kompletní hráčskou či brankářskou hokejovou výstroj a další aktivity jako skok na bosu a podobně. Na ledové ploše také probíhalo utkání 4. třídy, takže se rodiče a jejich ratolesti měli možnost podívat, jak vypadá dětský hokej.

Poté následovala asi čtvrthodinová prezentace pro rodiče účastníků. Obsahem prezentace byly nejen informace o hokeji jako takovém, ale také konkrétní informace o výstroji pro malého hokejistu. Dále bylo informováno o možnostech hokejových začátků přímo v klubu HC Vlci Jablonec. Nechyběl ani spot Pojď hrát hokej.

Po následném převléknutí dětí již nebránilo nic tomu, aby si od 12:45 vyzkoušeli účastníci cca na hodinu, jaké je to být hokejistou. Střelba na brankáře A-týmu, hry na honěnou, mrazík – to vše bylo pro děti připraveno. V jedné třetině také probíhala ukázka minihokeje přípravky tak, aby rodiče měli srovnání, co se děti naučí po zhruba dvou letech tréninku. Na bezpečí a program na ledové ploše dohlíželo celkem 10 trenérů a 4 pomocníci. Nablízku však mohli v bezpečné zóně být i rodiče, a to hlavně pro ty, kteří zpočátku na ledě potřebovali i jinou podporu. Nakonec následovalo společné foto.

Všichni účastníci odcházeli s úsměvem na tváři a my věříme, že se s nimi budeme setkávat na hodinách školičky bruslení. Ta probíhá v sobotu a neděli od 8 do 9 hodin (kontakt: seftrener@hcvlci.cz, +420 737 888 252).

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Jablonci nad Nisou najdete zde.

Citáty

phpva6Ja0
Henrik Lundqvist

brankář New York Rangers a olympijský vítěz

„Nenechte se odradit! Je jedno, kolik gólů dostanete. Ten pocit, kdy uděláte dobrý zákrok, za to stojí.“

TOPlist