Týden hokeje s HC Hvězda Praha

Týden hokeje s HC Hvězda Praha

25 účastníků zavítalo v neděli na Hvězdu na Týden hokeje. Akce, které se mj. zúčastnil Patrik Eliáš i Česká televize, se velice povedla a byla přínosem jak pro rodiče, tak zejména pro děti, které si hokejové odpoledne skvěle užily.

První děti přicházely se svými rodiči na náš vokovický zimní stadion s více než půlhodinovým předstihem. Po obdržení dresu a sběratelských kartiček národního mužstva a dalších maličkostí, které jim hned zpočátku udělaly radost, se navíc stihly seznámit se všemi potřebnými informacemi ohledně ledního hokeje i našeho klubu.

Program historicky čtvrtého Týdne hokeje na ledě začal v 15:15 a plynulý průběh na něm zajišťovalo 7 trenérů (včetně zastoupení z dívčího hokeje a krasobruslení). Na Hvězdu navíc zavítala legenda New Jersey Devils Patrik Eliáš, který též pomáhal příchozím dětem a byl u jejich prvních krůčků na ledě. Nechyběl ani hokejový maskot Puk, průběh akce zaznamenala kamera České televize i štáb Pojď hrát hokej, z hokejového svazu přišel Pavel Smažil.

Kluziště bylo rozděleno do tří částí. V první z nich se konal ukázkový zápas minihokeje, který sehráli hvězďáci z 1. třídy. V největší části, té prostřední, se trenéři věnovali nově příchozím dětem. Těch na náš stadion za účelem seznámit se s ledním hokejem, zkusit si bruslení i jiné hokejové dovednosti a zažít trochu zábavy, zavítalo 25, z toho 15 chlapců a 10 dívek. Největší zastoupení měl u účastníků akce ročník 2014 (4 chlapci a 2 dívky) a 2013 (4 chlapci a 1 dívka). Některé nově příchozí děti patřily do skupiny úplných začátečníků, tedy tzv. hrazdičkářů, některé už naopak zvládaly bruslit samostatně bez pomoci trenérů. V poslední části kluziště se pak konal ukázkový trénink hráčů přípravky a 1. třídy našeho klubu.

U informačního stolku ve vestibulu hokejové haly každého nově příchozího malého uchazeče přivítali generální manažer klubu Michael Grim a šéftrenér Josef Reigl, kteří rodičům prezentovali strukturu a filozofii klubu a též odpovídali na veškeré jejich dotazy.

Věříme, že náborová akce na našem zimním stadionu opět zaujala a byla přínosem jak pro rodiče, tak především pro příchozí děti. Těšíme se brzy na Hvězdě opět na viděnou!

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje s HC Hvězda Praha najdete zde.

Citáty

phps86y94
Henrik Lundqvist

brankář New York Rangers a olympijský vítěz

„Být gólmanem je z 90 % o hlavě. Pokud se zaseknete ve svých vlastních myšlenkách, nebudete mít soustředění potřebné do zápasu a k úspěchu. Když jste ještě malí, nikdo vám tohle neřekne. Nejlepší způsob, jak získat správné rozpoložení, je začít se hokejem bavit. Zbytek přijde samo.“

TOPlist