Týden hokeje v České Třebové

Týden hokeje v České Třebové

V úterý 22. 1. 2016 od 15 hodin proběhlo v mládežnickém hokejovém oddíle TJ Lokomotiva Česká Třebová už šesté pokračování celostátního náborového projektu „Týden hokeje“. Očekávala se velká účast dětí, neboť naši školu bruslení navštěvuje přes padesát nových bruslínků.

Nakonec k registraci na akci dorazilo 40 dětí, kteří s rodiči zamířili na ZS na Skalce v České Třebové. Po registraci si účastníci odložili věci v připravených kabinách a pokračovali do klubovny stadiónu na oddílovou prezentaci. A protože informace z prezentace byly určeny spíše rodičům, odešli děti a trenéři na lehkou a zábavně vedenou rozcvičku. 

Po krátkém zahřátí se děti vrátily za rodiči do klubovny, kde právě skončila prezentace, ze které se rodiče dozvěděli základní informace o mládežnickém hokeji u nás v oddíle. Všichni se pak přesunuli na krátkou ukázku tréninku nejmenších hokejistů TJ Lokomotiva, kteří jsou výsledkem náboru z již proběhlých akcí týden hokeje. 

Malí hokejisté ukázali účastníkům letošní lednové akce, co se dá naučit za celou sezónu v našem oddíle. Po ukázce už děti přešly do kabin, aby si oblékly brusle, helmy a s úsměvem nekráčely, někdy trochu nejistým krokem, na ledovou plochu, kde na ně už čekalo devět trenérů s několika hráči starších žáků a dorostu našeho oddílu. 

Ti pak s novými účastníky na sedmi stanovištích zkoušeli různé jednoduché bruslení s překážkami. Na jednom ze stanovišť si děti zkusily zahrát hokej, na dalším si vystřelily na brankáře. Jiné stanoviště nabízelo koulení gymbalónu okolo sněhuláka, o kousek dál děti projížděly tunelem nebo krmily pohádkového draka barevnými míčky. 

Na závěr celé akce jsme uskutečnili společné foto a pak už jsme se s dětmi rozloučili hlasitým ahoj! Akce se dětem rozhodně líbila, o čemž svědčily úsměvy na jejich tvářích a spokojenost na tvářích jejich rodičů, kteří při odchodu ze stadionu poděkovali za akci s příjemnou atmosférou, což nás všechny potěšilo.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v České Třebové u najdete zde.

Citáty

phpL4QJvY
Wayne Gretzky

Nejlepší hráč historie NHL

„Mám 5 dětí, učil jsem je bruslit, ale nenutil do hokeje. Sport si vybrali stejně jako já sami. Dnes jsou dobří v golfu, hokeji, baseballu.“

TOPlist