Týden hokeje v Jablonci nad Nisou

Týden hokeje v Jablonci nad Nisou

V rámci celostátní akce Týden hokeje jsme poslední zářijovou neděli uvítali na našem zimním stadionu další nové zájemce o lední hokej. Díky zlepšení postavení mládežnického hokeje v klubu a velkému zájmu o školičku bruslení, kterou VLCI provozují, se 26. 9. na akci dostavilo přes 25 nových potencionálních hráčů a hráček ledního hokeje.

Banner

První nadšenci se objevili u registračního pultu již v půl deváté. Registrace byla oficiálně započata v 9 hodin a děti si během ní mohly vyzkoušet také střelbu na branku nebo kompletní hráčskou či brankařskou hokejovou výstroj, ale i další aktivity jako skok na bosu atd. Na ledové ploše také probíhal trénink 4. třídy, takže se rodiče a jejich ratolesti měli možnost podívat, jak vypadá práce s mládeží v našem klubu.

Poté následovala asi čtvrthodinová prezentace pro rodiče účastníků. Obsahem prezentace byly nejen informace o hokeji jako takovém, ale také konkrétní informace o práci s dětmi v našem klubu, možnosti hokejového začátku u Vlků a výstroji pro malého hokejistu. Nechyběl ani spot Pojď hrát hokej.

Po následném převléknutí dětí již nebránilo nic tomu, aby si od 10:00 vyzkoušeli účastníci cca na hodinu, jaké je to být hokejistou. Střelba na brankáře A-týmu, honičky, hry na honěnou, mrazík – to vše bylo pro děti připraveno. Na bezpečí a program na ledové ploše dohlíželo celkem 8 trenérů a 4 pomocníci. Nablízku však mohli v bezpečné zóně být i rodiče pro ty, kteří zpočátku na ledě potřebovali i jinou podporu. Nakonec následovalo společné foto.

Všichni účastníci odcházeli s úsměvem na tváři a my věříme, že se s nimi budeme setkávat na hodinách školičky bruslení v sobotu a neděli od 9:00 hodin (kontakt: info@hcvlci.cz, +420 737 888 252).

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Jablonci nad Nisou najdete zde.

Citáty

phpva6Ja0
Henrik Lundqvist

brankář New York Rangers a olympijský vítěz

„Nenechte se odradit! Je jedno, kolik gólů dostanete. Ten pocit, kdy uděláte dobrý zákrok, za to stojí.“

TOPlist