Týden hokeje ve Vítkovicích

Týden hokeje ve Vítkovicích

I druhý podnik projektu Týden hokeje této sezony slavil ve Vítkovicích úspěch. HC VÍTKOVICE RIDERA přivítal na velké náborové akci přes čtyřicet úplně nových hokejových adeptů, kteří poprvé ochutnali český národní sport.

Banner

Akce Týden hokeje, pořádaná Českým hokejem, už si u nás vybudovala tradici. Stejně tak i ve Vítkovicích. V letošní sezoně už podruhé se velký náborový podnik konal pod hlavičkou ostravského extraligového týmu a i tentokrát si Vítkovičtí nemohli stěžovat na nezájem malých adeptů a jejich rodičů.

„Tentokrát jsme se rozhodli doporučit těm rodičům a dětem, kteří k nám už na přípravku občas chodí, aby na tuto akci záměrně nepřišli. Chtěli jsme tím získat reálný obrázek toho, kolik nových zájemců na nábor přijde. A musím říct, že jsme spokojení, nových malých hokejistů nakonec přišlo přes čtyřicet, což je v rozběhnuté sezoně určitě výborné číslo,“ říká hlavní trenér vítkovické přípravky Libor Pavliš.

Náborová akce se konala v Multifunkční hale. Příchozí děti a rodiče nejprve prošli registrací, při které každý účastník dostal zdarma reprezentační dres jako dárek. Následoval brífink v kabině vedený trenérem Liborem Pavlišem, kde se účastníci seznámili s tím, co je čeká. Pak se přistoupilo k akci na ledě. První okamžiky dění na ledě patřily ukázce vítkovických druháků, třeťáků a čtvrťáků, pro představu, jaké pokroky děti v průběhu pravidelného tréninku dělají. Pak už se na led vrhli ti nejnovější hokejoví adepti. Na šesti stanovištích pod vedením vítkovických trenérů si děti vyzkoušely zábavnou formou řadu činností, které v tréninku mohou zažít. Na závěr samozřejmě nemohla chybět společná fotografie.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje ve Vítkovicích najdete zde.

Citáty

phpj1OsJZ
Michal Broš

mistr světa a čtyřnásobný český šampion

„Měl jsem období, kdy jsem do kabiny nechodil ani tak kvůli hokeji jako kvůli kamarádům.“