Týden hokeje v Jihlavě

Týden hokeje v Jihlavě

V rámci rozvojového projektu ČSLH Pojď hrát hokej proběhla na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě již druhá akce Týdne hokeje, jež se v Jihlavě prvně konala v lednu tohoto roku.

Během druhého Týdne hokeje našlo ve čtvrteční odpoledne cestu na jihlavský Horácký zimní stadion 22 malých zájemců o bruslení a lední hokej. Akce začínala registrací nových zájemců v 16:30 a již v tomto čase si mohly děti prohlédnout na malé hale trénink jejich skoro vrstevníků v kategorii přípravka či na velké hale porovnat rozdíl s kategorií extraligových mladších dorostenců.

Po registraci dětí, kde největší radost dětem udělaly krásné reprezentační dresy, do kterých se většina hned oblékla, se rodiče usadili k připravené prezentaci. Při prezentaci se rodiče dozvěděli vše podstatné o chodu klubu, trénincích, výstroji a měli rovněž možnost shlédnout instruktážní videa, jak se učí malý hokejista.

Setkání s vrstevníky

Děti se během této prezentace vypravily spolu s trenérem na obhlídku stadionu, rolby, šaten a střelnice. Spousta dětí ukázalo přehled v oblasti hokejové výstroje, hokejových utkání a hokejových hráčů. V 17:30 se děti dočkaly vytouženého vstupu na ledovou plochu, kde se krátce setkaly i s hráči kategorie přípravky.

Na stanovištích, při různých hrách se dětem, i za pomoci hrazdiček, věnovalo šest trenérů přípravky a tři pomocnice z oddílu krasobruslení. Děti si užily přibližně 45 minut zábavy, po kterých odcházely s pocitem radosti a spokojenosti v nových dresech domů.

Klub doufá, že se s většinou dětí setkána dalším tréninku přípravky. Rodičům s dětmi, kteří nestihli zářijový termín Týdne hokeje, Dukla nabízí možnost přijít kdykoliv v úterý či pátek na trénink přípravky.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Jihlavě najdete zde.

Citáty

php1buHKv
Wayne Gretzky

Nejlepší hráč historie NHL

„Dobrý hráč je tam, kde je puk. Vynikající hráč je tam, kde puk bude. Tomu se naučí ve hře.“

TOPlist