Snová sezona vynesla Davidu Kämpfovi NHL. Za vše vděčím mým rodičům, připomíná

Letošní sezona byla pro Davida Kämpfa přelomová. Chomutovský benjamínek udělal velký progres. V dresu Pirátů patřil ke klíčovým hráčům, poprvé si zahrál i za seniorský národní tým, v jehož barvách se mohl radovat i z premiérové branky. Výbornou sezonu nakonec korunoval tím, že podepsal nováčkovskou smlouvu s Chicagem Blackhawks. „Vděčím za to mým rodičům,“ děkuje David Kämpf.

Velký talent prokazoval zarputilý útočník již v mládeži a v podobném trendu pokračuje i v seniorském hokeji. Extraligu si poprvé zahrál už den před 18. narozeninami a od té doby jeho hvězda stále stoupá. „Pro mě je důležité, že se stále posouvám dopředu a nestagnuji na místě. Každý rok je lepší a lepší,“ vysvětluje.

Za to, že se z něj stal hokejista, vděčí především rodičům, kterým je odměnou, že mohli v uplynulé sezoně sledovat, jak jejich syn válí v dresu extraligového Chomutova a také národního týmu. „Když jsem byl malý, tak jsem o něčem podobném vůbec nepřemýšlel. Vůbec mě to tehdy nenapadlo, že bych si mohl takhle vysoko jednou zahrát. Až s postupem času, když jsem byl v mladším nebo starším dorostu, se to stalo mým snem,“ vzpomíná na své začátky. „Vděčím za to mým rodičům, kteří mě k hokeji přivedli a neskutečně mě podporují, podporovali a asi vždycky i budou.“

„Sice jsem často nadával, že musím do školy, ale za to, že mám maturitu, jsem teď strašně rád. Udělal jsem ji hlavně díky rodičům.“

David Kämpf, útočník Pirátů Chomutov

A kromě toho, že to dotáhl až ke smlouvě s týmem NHL, může být rodičům vděčný i za to, že má maturitu. „Hodně mě nutili do učení a hlavně díky nim jsem dodělal střední. Sice jsem často nadával, že musím do školy chodit, ale můžu jim jen poděkovat, že mě do toho donutili a maturitu jsem udělal. Jsem za ni strašně rád,“ raduje se chomutovský odchovanec a nabádá malé hokejisty, aby ve škole nezaháleli. Vzdělání je totiž minimálně stejně důležité jako samotný hokej.

Už i s maturitou tak může vyrazit zkusit štěstí do zámoří, kde by se v dresu Chicaga mohl utkat i se svým velkým kamarádem a bývalým spoluhráčem z Chomutova a juniorské reprezentace Ondřejem Kašem. „Býval to můj největší parťák v týmu. Nyní je v NHL v Anaheimu. Nahráli jsme toho spolu za Chomutov opravdu hodně. Doufám, že na tuto spolupráci někdy v budoucnu navážeme,“ přeje si.


Citáty

php1buHKv
Wayne Gretzky

Nejlepší hráč historie NHL

„Dobrý hráč je tam, kde je puk. Vynikající hráč je tam, kde puk bude. Tomu se naučí ve hře.“

TOPlist