Týden hokeje ve Slavii Praha

Týden hokeje ve Slavii Praha

Ve středu 25. 9. 2019 se na Zimním stadionu Eden konala další akce s názvem Týden hokeje v rámci projektu Pojď hrát hokej. Oficiální začátek byl naplánovaný na 17 hodin, už daleko předtím se ale na domácím stánku HC Slavia Praha objevovaly první děti. Nakonec jich dorazilo 59, k tomu se na ledě ukázalo i několik dětí, kterým ještě nebyly čtyři roky, a tak si alespoň vyzkoušely první krůčky na ledě.

Banner

Všichni malí účastníci se za pomoci rodičů nebo rodinných příslušníků zaregistrovali a v centru mládeže si vyzkoušeli první hokejové dovednosti. Nechyběla střelba na branku ani slalom s pukem mezi kužely. Poté byla pro děti a jejich rodiče připravena prezentace o tom, co hraní ledního hokeje obnáší i co dětem přináší.

Po skončení samotné prezentace pak na obrazovce běželo video, které přitáhlo hlavně zájem dětí. Podívat se totiž mohly na to, jak probíhají tréninky na ledě i na nejslavnější okamžiky z historie nejenom slávistického hokeje.

Po čase stráveném v centru mládeže se děti dostaly i na led. V šatnách byla připravena výstroj na půjčení. Velký zájem byl zejména o hokejky. V několika prvních minutách mohli malí zájemci o hokej sledovat své vrstevníky, kteří už hokej ve Slavii hrají a připravili si pro své budoucí kamarády ukázku utkání v minihokeji.

Pro děti byla připravena spousta aktivit na mnoha stanovištích. Ti zdatnější si na jedné čtvrtině ledové plochy mohli proti sobě zahrát s pukem. Na jedné části kluziště pak bruslili úplní začátečníci s pomocí hrazdiček a slávistických juniorů. Někteří si pak mohli vyzkoušet ukázky tréninků, jako byla střelba na branku s plastovým brankářem, další zase bruslili mezi kužely.

Všichni si akci užili a odnesli si s sebou domů spoustu hezkých dárků (reprezentační dres jednoznačně vyhrál), ale především spoustu skvělých zážitků.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje ve Slavii Praha najdete zde.

Citáty

phpXBVl4e
Jaromír Jágr

Olympijský vítěz a nejlepší český hráč historie v NHL

„Jestliže chceš být lepší než kdokoliv jiný, musíš pracovat tvrději než kdokoliv jiný. Žádné jiné tajemství v tom nehledej.“

TOPlist