Týden hokeje u kladenských Rytířů

Týden hokeje u kladenských Rytířů

V pondělí 20. září se na 2. ploše kladenského ČEZ stadionu konala tradiční náborová akce Týden hokeje/Pojď hrát hokej. Ta byla v loňské sezoně ovlivněné pandemií koronaviru zrušena, ale jak bylo vidět, zájem o hraní hokeje na Kladně stále trvá. Tentokrát dorazilo 33 dětí, které přivítalo trio extraligových hráčů – Hakon Nilsen, Jakub Strnad a Matyáš Filip.

Banner

V 16:00 se začali na 2. ploše ČEZ stadionu scházet zájemci o hraní hokeje za kladenské Rytíře. Po vyplnění krátkého formuláře dostali všichni příchozí několik dárků, které se jim budou na začátek hokejové kariéry hodit. První ze dvou letošních termínů akce Pojď hrát hokej zaznamenal 33 nováčků. "Je příjemné vidět, že dětí chtějí sportovat i po té vynucené pauze, která je potkala během pandemie. Těch třiatřicet nových dětí nás mile potěšilo," řekl Dominik Borkovec, trenér kladenské mládeže, který na místě rodičům představil klub, ale i výhody, které hokej dětem dopřává.

Ani letos nechyběli na akci hráči A-týmu, kteří se dětem po celou dobu intenzivně věnovali. "Hned mi naskočily vzpomínky z dětství, kdy jsem s hokejem začínal v Jindřichově Hradci. Viděl jsem tu jednoho šikovného klučinu, ale všichni jsou ještě malí a mají dost času na to, aby se všechno naučili," řekl Matyáš Filip. "Svůj první hokejový den si pamatuji dodnes. Byly mi čtyři roky a na zimák mě přivedl táta. Za nás žádné akce, jako je Pojď hrát hokej, nebyly, ale pro děti je to skvělý začátek. Mohou si všechno osahat a baví se," těšilo Jakuba Strnada. "Ty děti jsou do hokeje zapálené. Je nádherné sledovat, že je to opravdu baví," doplnil Hakon Nilsen.

Nestihli jste na náborovou akci dorazit a chcete, aby vaše dítě začalo s hokejem? Pak navštivte školičku bruslení (což jsou tréninky pro ty nejmenší), která se koná vždy v sobotu - 8:30 až 9:30 a v pondělí - 17:15 až 18:15 na druhé ploše ČEZ stadionu Kladno. Více informací naleznete ZDE.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje na Kladně najdete zde.

Citáty

phpzDiBkV
Marek Židlický

mistr světa 2005

„Hokej je krásný týmový sport, ve kterém je možné prožít plno skvělých momentů.“