Týden hokeje v Náchodě

Týden hokeje v Náchodě

V úterý, 23. 1. 2018 od 16.00 do 18.30 proběhla na zimním stadionu v Náchodě akce Týden hokeje konaná v rámci projektu Pojď hrát hokej. Tato akce měla v Náchodě velký úspěch. Přivedla na zimní stadion více jak 40 dětí a asi 60 rodičů a doprovodu dětí. Děti měly unikátní příležitost seznámit se s ledním hokejem a vytvořit si svůj prvotní hokejový zážitek.

Pro děti byl připraven zábavný program na ledě i mimo něj, rodiče měli možnost se detailně seznámit s tím, co obnáší mít doma malého hokejistu a jaký je přínos ledního hokeje pro fyzický a osobnostní rozvoj dětí.

V rámci celého programu proběhlo zaregistrování 25 dětí do projektu Pojď hrát hokej a Hokejka. Dětem byly zapůjčeny hokejové přilby pro bezpečné bruslení na ledě a s pomocí trenérů a asistentů HC Náchod byly děti ustrojeny a uvedeny na ledovou plochu, kde absolvovaly výuku bruslení, hry a soutěže. Tyto aktivity organizovalo na ledě 10 trenérů, kteří se po celou dobu věnovali více jak 44 dětem.

Potom následovala ukázka tréninku minihokeje, kde mladí hráči HC Náchod ročníků 2010 a 2011 předvedli trénink pod vedením svých trenérů. Pro všechny to byl vynikající zážitek a pro mladé náchodské naděje i velká motivace pro následující zápasy i tréninky. Celá akce byla doplněna prezentací práce s dětmi a ukázkou materiální podpory ČSLH. Pro účastníky bylo zajištěno občerstvení.

O dobrou atmosféru na zimáku se staralo 17 pořadatelů, členů HC Náchod, příjemná hudba, při které dominovala píseň Pojď hrát hokej. V klubovně HC Náchod mohli účastníci zhlédnout hokejové video a prezentaci o projektu Pojď hrát hokej.

Kromě zážitku z bruslení a ledního hokeje si každé dítě navíc s sebou domů odneslo hodnotný dárek. Kdo akci v Náchodě nestihl, nemusí smutnit. Klub zve nové zájemce o lední hokej a Hokejovou školu bruslení na pravidelné tréninky, a to každé úterý od 16.00 a v sobotu od 8.00.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Náchodě najdete zde.

Citáty

php1buHKv
Wayne Gretzky

Nejlepší hráč historie NHL

„Dobrý hráč je tam, kde je puk. Vynikající hráč je tam, kde puk bude. Tomu se naučí ve hře.“

TOPlist