Týden hokeje v Náchodě

Týden hokeje v Náchodě

V úterý, 23. 1. 2018 od 16.00 do 18.30 proběhla na zimním stadionu v Náchodě akce Týden hokeje konaná v rámci projektu Pojď hrát hokej. Tato akce měla v Náchodě velký úspěch. Přivedla na zimní stadion více jak 40 dětí a asi 60 rodičů a doprovodu dětí. Děti měly unikátní příležitost seznámit se s ledním hokejem a vytvořit si svůj prvotní hokejový zážitek.

Pro děti byl připraven zábavný program na ledě i mimo něj, rodiče měli možnost se detailně seznámit s tím, co obnáší mít doma malého hokejistu a jaký je přínos ledního hokeje pro fyzický a osobnostní rozvoj dětí.

V rámci celého programu proběhlo zaregistrování 25 dětí do projektu Pojď hrát hokej a Hokejka. Dětem byly zapůjčeny hokejové přilby pro bezpečné bruslení na ledě a s pomocí trenérů a asistentů HC Náchod byly děti ustrojeny a uvedeny na ledovou plochu, kde absolvovaly výuku bruslení, hry a soutěže. Tyto aktivity organizovalo na ledě 10 trenérů, kteří se po celou dobu věnovali více jak 44 dětem.

Potom následovala ukázka tréninku minihokeje, kde mladí hráči HC Náchod ročníků 2010 a 2011 předvedli trénink pod vedením svých trenérů. Pro všechny to byl vynikající zážitek a pro mladé náchodské naděje i velká motivace pro následující zápasy i tréninky. Celá akce byla doplněna prezentací práce s dětmi a ukázkou materiální podpory ČSLH. Pro účastníky bylo zajištěno občerstvení.

O dobrou atmosféru na zimáku se staralo 17 pořadatelů, členů HC Náchod, příjemná hudba, při které dominovala píseň Pojď hrát hokej. V klubovně HC Náchod mohli účastníci zhlédnout hokejové video a prezentaci o projektu Pojď hrát hokej.

Kromě zážitku z bruslení a ledního hokeje si každé dítě navíc s sebou domů odneslo hodnotný dárek. Kdo akci v Náchodě nestihl, nemusí smutnit. Klub zve nové zájemce o lední hokej a Hokejovou školu bruslení na pravidelné tréninky, a to každé úterý od 16.00 a v sobotu od 8.00.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Náchodě najdete zde.

Citáty

phpXBVl4e
Jaromír Jágr

Olympijský vítěz a nejlepší český hráč historie v NHL

„Jestliže chceš být lepší než kdokoliv jiný, musíš pracovat tvrději než kdokoliv jiný. Žádné jiné tajemství v tom nehledej.“

TOPlist