Týden hokeje v České Třebové

Týden hokeje v České Třebové

V úterý 22. 11. 2022 od 15:45 hodin se na zimním stadionu v České Třebové konal den hokeje v rámci celorepublikové akce Týden hokeje. Akci pořádal mládežnický oddíl Lokomotiva hockey ve spolupráci s Českým hokejem. Ze strany našeho oddílu se akce zúčastnilo 5 trenérů, 3 registrační pracovnice a 6 starších žáků našeho oddílu.

Banner

Tato akce začala registrací ve vstupní hale zimního stadionu, kde děti, které přišly vyzkoušet si, jaké to je být hokejistou v našem oddíle, obdržely dárky v podobě hokejové lahve, šňůrky na klíče s logem Lokomotiva hockey, omalovánky, plakátu hokejové reprezentace a samolepky. Rovněž jim byl zapůjčen hokejový dres s logem Českého hokeje. Rodiče děti zaregistrovali pomocí QR kódu. Účastníkům byl představen program akce. Po registraci odešly děti do šatny, kde si zanechaly vlastní přinesenou výstroj a poté se i s rodiči přesunuly do oddílové klubovny.

Následně byl rodičům v klubovně představen náš oddíl formou prezentace a předány informace o velice jednoduchém způsobu, jak začít hrát hokej v Lokomotiva hockey Česká Třebová. Děti, které tyto informace nezajímají, se přesunuly s trenérem na lehkou, ale zábavnou rozcvičku, kde panovala veselá nálada. Bavily se nejen všechny děti, ale i trenér. Po 15minutovém rozcvičení si děti přišly vyzvednout do klubovny své rodiče a s nimi se přesunuly na střídačku, odkud společně sledovali ukázku tréninku nejmenších hokejistů. Poté bylo účastníkům naším oddílem zapůjčeno potřebné vybavení, brusle a helmy, a pak už všichni spěchali na ledovou plochu.

Tam bylo pro děti připraveno sedm stanovišť, na kterých si vyzkoušely minihokej, střelbu na brankáře, vedení kotouče a dovednosti, které se učí v naší školičce bruslení. Po hodinovém bruslení se všech 22 dětí s trenéry vyfotilo a ukončily hlasitým pozdravem den hokeje v našem oddíle.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v České Třebové najdete zde.

Citáty

phpJ1yNvf
Tomáš Hertl

útočník San Jose Sharks

„Jako malý jsem se často sám oblékal doma a chtěl jsem, abychom už jeli. Strašně jsem se těšil. Když jsme pak jeli z tréninku, tak jsem se ptal, kdy už bude další."