Týden hokeje ve Vrchlabí

Týden hokeje ve Vrchlabí

Sobotní dopoledne se na zimním stadionu ve Vrchlabí odehrála akce s názvem Týden hokeje.

Akce, kterou zaštiťuje Český svaz ledního hokeje, probíhá po celé České republice v rámci projektu Pojď hrát hokej. Ve Vrchlabí se jí zúčastnilo celkem 28 dětí ve věku 4 až 8 let.

Děti se sešly v 9.00, aby absolvovaly připravený program, který simuloval hokejový trénink. Program zahájila tzv. suchá příprava. Zatímco se děti spolu s trenéry rozcvičovaly, rodiče se zúčastnili přednášky, kterou si pro ně o tomto projektu připravil Mgr. Tomáš Jirků.

Po rozcvičce se děti odebraly do kabin, kde obdržely buď kompletní hokejovou výstroj nebo brusle s hokejkami, aby mohly pokračovat v tréninku na ledě. Trénink na ledě obsahoval 4 stanoviště, kde si děti vyzkoušely střelbu na cíl, slalom s pukem, obratnost na bruslích a také si zahrály hru „Na Mrazíka“. Na konci proběhlo společné focení dětí s trenéry.

Akci lze považovat za velice úspěšnou, protože děti by rády pokračovaly v trénincích s přípravkou nebo prozatím ve školičce bruslení. Co je ale nejdůležitější, dopoledne si všichni náramně užili!

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje ve Vrchlabí najdete zde.

Citáty

phpL4QJvY
Wayne Gretzky

Nejlepší hráč historie NHL

„Mám 5 dětí, učil jsem je bruslit, ale nenutil do hokeje. Sport si vybrali stejně jako já sami. Dnes jsou dobří v golfu, hokeji, baseballu.“

TOPlist