Týden hokeje ve Strakonicích

Týden hokeje ve Strakonicích

V hokejovém klubu HC Strakonice se akce Týden hokeje uskutečnila ve čtvrtek dne 28. 1. 2018 od 16.00 hodin.

Příjemným překvapením bylo, že se dostavilo 35 dětí, často s více než jedním rodinným příslušníkem. Všichni byli zaregistrováni. Kromě programu předepsaného v manuálu byl připraven doprovodný program v podobě hokejové střelnice, kde byla možnost zapůjčení hokejek a střílelo se zde na menší i větší branky tenisovými míčky.

S držením hole a technikou střelby zde pomáhali kromě trenéra i členové družstev mladšího dorostu a starších žáků a všichni si užili hodně legrace. Vybraní dorostenci a žáci měli na starost i další část programu, ukázku hokejové výstroje menších i větších velikostí s vysvětlením, k čemu která součást výstroje slouží.

Zájem dětí byl tak velký, že nechtěly opustit led

Tito pomocníci rovněž prováděli zájemce po zimním stadionu. O účastníky se staralo kromě již uvedených 9 mladších dorostenců a starších žáků ještě 10 trenérů a 7 dalších členů klubu. Program na ledě, který spočíval jak v ukázce minihokeje a tréninku, tak především ve zkoušení prvních krůčků a „ochutnávání“ ledu formou hry s míčky, plyšáky a hrazdičkami za asistence trenérů a dalších pomocníků, trval až do 18.00, a i tak se návštěvníkům nechtělo odejít.

Pořadatelé potěšilo, že celý program probíhal v pozitivním duchu a přátelské atmosféře a že více než polovina účastníků vyjádřila přání zúčastnit se dalších aktivit klubu, a to zejména začít docházet na tréninky. Všichni registrovaní obdrželi též informaci o časech tréninků a mohli se osobně seznámit s trenéry. Kolem 15 dětí si již na místě domluvilo prostřednictvím rodičů docházku přímo s příslušnými trenéry.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje ve Strakonicích najdete zde.

Citáty

php1buHKv
Wayne Gretzky

Nejlepší hráč historie NHL

„Dobrý hráč je tam, kde je puk. Vynikající hráč je tam, kde puk bude. Tomu se naučí ve hře.“

TOPlist