Týden hokeje v Ledči nad Sázavou

Týden hokeje v Ledči nad Sázavou

Akce se tentokrát zúčastnilo 25 dětí ve věku od 3 do 9 let, z nich bylo 6 dívek. Po jednom byl zastoupen ročník 2009 a 2010, tři zástupci ročníku 2011. Devět zástupců bylo ročníku 2013, šest ročníku 2014, čtyři ročníku 2015 a jeden ročníku 2016. 

Banner

Šest těchto dětí bylo vybaveno přímo na místě hokejovou výzbrojí a staly se členy týmu přípravky. Další tři se přihlásily do školičky a minimálně šest přislíbilo, že si hokej zkusí na některém dalším tréninku. Pro rodiče s dětmi byl uspořádán vzorový zápas v minihokeji, kde byla rodičům dokladována bezkontaktnost hry, role rozhodčího a vysvětleno skupinové letmé střídání. Na další části ledové plochy byly předváděny některé prvky naší školičky bruslení, práce s nejmenšími dětmi a případná možnost zapojení rodičů.

Po skončení této části se všechny děti zapojily do zábavných her na ledě, a to jak s hokejkami, tak bez nich. Vyzkoušely si dle své výkonnosti odpovídající překážky a cviky s nimi, kontakt s pukem a střelu na branku. Rodičům, kterých bylo na prezentaci přes deset, byl představen klub, hokej jako bezpečná a zábavná hra, vhodnost a nevhodnost různých typů bruslí, helem a rukavic pro začínající bruslaře, finanční nenáročnost hokeje vč. podpory ze strany klubu a ČH. 

Po zodpovězení všech dotazů proběhlo za hlasité produkce písně „Pojďme hrát hokej“ závěrečné skupinové focení dětí na ledě. Organizaci akce zajišťovalo pět trenérů přímo na ledě a dalších šest členů klubu zajišťovalo aktivity v zázemí. Akce potvrdila veliký zájem o hokej a dosah aktivit klubu tím, že se dostavilo 12 mimo-ledečských dětí se svými rodiči, především ze Zruče nad Sázavou a Dolních Kralovic.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Ledči nad Sázavou najdete zde.

Citáty

phpgGssPL
Tomáš Hertl

útočník San Jose Sharks

„Škola je každopádně hodně důležitá, protože nikdy nevíte, co se vám v hokeji může stát. "