Týden hokeje s HC Hvězda Praha

Týden hokeje s HC Hvězda Praha

Přes 40 účastníků zavítalo v neděli 28. ledna na zimní stadion Hvězda na náborovou akci Týden hokeje. Akce se i tentokrát povedla, byla přínosem jak pro rodiče, tak zejména pro děti, které si hokejové odpoledne skvěle užily.

První děti přicházely se svými rodiči na vokovický zimní stadion s více než půlhodinovým předstihem. Po obdržení dresu a sběratelských kartiček národního mužstva a dalších maličkostí, které jim hned zpočátku udělaly radost, se navíc stihly seznámit se všemi potřebnými informacemi ohledně ledního hokeje i klubu.

Program historicky čtvrtého Týdne hokeje na ledě začal v 15:15 a plynulý průběh na něm zajišťovalo 7 trenérů. Kluziště bylo rozděleno do tří částí. V první z nich se konal ukázkový zápas minihokeje, který sehráli Hvězďáci z 1. třídy. V největší části, té prostřední, se trenéři věnovali nově příchozím dětem. Těch na stadion za účelem seznámit se s ledním hokejem, zkusit si bruslení i jiné hokejové dovednosti a zažít trochu zábavy zavítalo skvělých 41, z toho 35 chlapců a 6 dívek.

Od „hrazdičkářů“ až po zdatné bruslaře

Některé nově příchozí děti patřily do skupiny úplných začátečníků, tedy tzv. hrazdičkářů, některé už naopak zvládaly bruslit samostatně bez pomoci trenérů. V poslední části kluziště se pak konal ukázkový trénink hráčů přípravky a 1. třídy klubu.

U informačního stolku ve vestibulu hokejové haly každého nově příchozího malého uchazeče přivítali manažer klubu Michael Grim a zkušený trenér a metodik Zdeněk Pavliš, kteří rodičům prezentovali strukturu a filozofii klubu a též odpovídali na veškeré dotazy z řad rodičů.

Pořadatelé věří, že náborová akce na opět zaujala a byla přínosem jak pro rodiče, tak především pro příchozí děti, a těší se brzy na Hvězdě opět na viděnou!

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje s HC Hvězda Praha najdete zde.

Citáty

php61cYMg
Marek Židlický

mistr světa 2005

„Když jsem byl malý, chtěl jsem hrát všechno. Nebyly počítače a ani příliš jiné zábavy. Navíc pro mne, jako obyčejného kluka, to byla velká výzva.“

TOPlist