Týden hokeje v Třebíči

Týden hokeje v Třebíči

V sobotu 26. ledna 2019 se krátce po půl desáté dopoledne začali na Zimním stadionu Města Třebíče - KHNP ARENĚ scházet děti a rodiče, kteří se na vlastní oči přišli přesvědčit, jak probíhá akce Pojď hrát hokej. Registrovaných nakonec bylo 34 dětí, což je zhruba stejný počet jako na podzim 2018. Většina z nich přislíbila účast na dalším tréninku přípravky Horácké Slavie Třebíč.

Po registraci, při níž děti dostaly krásný dárek v podobě reprezentačního dresu a malé svačinky, přišla na řadu rozcvička na ochozu stadionu.

Rodiče mezitím vstřebávali ve VIP místnosti informace na prezentaci, kterou vedl Martin Čech. Ten v ní zdůraznil několik důležitých faktů. V přípravce až do druhé třídy nejsou vybírány žádné příspěvky a děti navíc mají možnost zapůjčit si hokejovou výstroj. Ta je ale teď v průběhu sezóny až na pár kousků zcela rozebraná. Přesto Martin Čech přislíbil zájemcům vstřícný přístup klubu v zajištění výstroje pro jejich děti. Speciálně k maminkám směřovala informace o tom, že v žákovském věku je hokej bezkontaktní sport, a tak nemusí mít o své ratolesti strach.

Zdůrazněn byl i fakt, že v Horácké Slavii se dětem věnují zkušení trenéři, kteří se neustále vzdělávají, a s dětmi z přípravky jsou na ledě tři tréninkové jednotky týdně, což je oproti minulosti posun. Podařilo se také posunout začátky víkendových tréninků, takže ani děti, ani rodiče nemusí vstávat tak brzo, jako tomu bývalo v minulosti.

Pak už se šlo na led, kde si děti vyzkoušely, jak zvládají bruslení. Na někom bylo vidět, že není na bruslích poprvé, jiní si vyzkoušeli úplně první krůčky na ledové ploše. Jedna třetina byla vyhrazena týmu žáků druhé třídy, na kterých klub jasně demonstroval všem přítomným, jaké pokroky dokážou děti pod vedením zkušených trenérů udělat.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Třebíči najdete zde.

Citáty

phps86y94
Henrik Lundqvist

brankář New York Rangers a olympijský vítěz

„Být gólmanem je z 90 % o hlavě. Pokud se zaseknete ve svých vlastních myšlenkách, nebudete mít soustředění potřebné do zápasu a k úspěchu. Když jste ještě malí, nikdo vám tohle neřekne. Nejlepší způsob, jak získat správné rozpoložení, je začít se hokejem bavit. Zbytek přijde samo.“

TOPlist