Týden hokeje v Příbrami

Týden hokeje v Příbrami

Ve čtvrtek 26. 9. 2019 se na zimním stadionu v Příbrami konala od 17 hodin akce Pojď hrát hokej. Celou tuto akci navštívilo a zaregistrovalo se na ní 36 dětí.

Po úvodní registraci se děti v připravené kabině za pomoci svých rodičů přezuly do bruslí, oblékly si helmy a šly si na led vyzkoušet bruslení s trenéry HC Příbram. Kromě samotného bruslení trenéři připravili pro děti hry na ledě s různými pomůckami tak, aby první krůčky dětí na ledě zpestřili a vyvolali zájem o bruslení i lední hokej jako takový. Jsme rádi, že nám při této akci ochotně pomohli i hráči našeho "A" týmu, a to v rolích asistentů.

V 17:20 proběhla ve VIP salonku klubu HC Příbram krátká videoprezentace, kde bylo rodičům vysvětleno, co vše hokej a tréninky ledního hokeje obsahují, a to s důrazem na jeho nízkou finanční náročnost. Důraz byl kladen na přínos ledního hokeje pro fyzický a osobnostní rozvoj dětí. Dále proběhlo představení našeho hokejového klubu, jeho fungování, přístupu k výchově dětí a prezentace nejen tréninku, ale i výstroje a bezpečnostních prvků.

V Příbrami má hokej dobré jméno a tato akce za velké podpory Českého hokeje přilákala opět nové zájemce o lední hokej a o klub HC Příbram jako takový. Z bezprostředních reakcí dětí i rodičů můžeme usuzovat, že se jim připravená akce líbila a budeme se s nimi těšit na viděnou na dalších klubových trénincích.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Příbrami najdete zde.

Citáty

phpgGssPL
Tomáš Hertl

útočník San Jose Sharks

„Škola je každopádně hodně důležitá, protože nikdy nevíte, co se vám v hokeji může stát. "

TOPlist