Týden hokeje v Novém Jičíně

Týden hokeje v Novém Jičíně

Týden hokeje si nemohl nechat ujít ani Nový Jičín. Rodiče, kteří mají zájem dozvědět se, co dnes obnáší hrát hokej, byli i s dětmi pozváni na místní stadion na středu 20. 9. odpoledne. Hokejový klub Nový Jičín nachystal vše potřebné: výzdobu i dárky, které připravil tým projektu Pojď hrát hokej, trenéři oblékli náborové soupravy a klubové děti zvědavě vyhlížely, kdo se k nim možná brzy přidá.

Kolem půl čtvrté se začali scházet první malí „hosté“ v doprovodu svých rodičů. Někteří vcházeli velmi nesměle a rozpačitě se rozhlíželi ve vchodových dveřích, kde se jich však ujal některý z asistentů a dovedl je k registračnímu stolu. Daleko sebevědoměji se do dveří hrnuly děti, jejichž tváře se na zimním stadionu už dříve objevily, jelikož tito zájemci absolvovali loňské školičky bruslení.

Velký úspěch měly opět hokejové dresy, které na sebe děti hned navlékaly. Někteří rodiče sice dovedli děti mladší 4 let, ale ani ty nebyly odmítnuty. Chvíle čekání, než se účastníci sejdou a bude moci začít program, byly vyplněny pozváním do klubovny na teplý čaj.

Před 16. hodinou si trenéři v klubovně vyzvedli děti a vzali je na procházku stadionem a ke střelbě na branku na suchu. Rodiče zůstali, aby si vyposlechli připravenou prezentaci a shlédli prezentační video přípravky. Kupodivu děti od rodičů bez váhání odešly a vesele naladěné trenéry následovaly ochotně.

Od začátečníků, až po zkušené bruslaře

Kluci a holky si proběhli slalom s hokejkou a stříleli na bránu. Po čtvrthodince se vrátili k rodičům, kteří jim nazuli brusle a šlo se na led. Některé děti stály na bruslích skutečně poprvé, někteří už díky školičkám bruslení bruslili zdatně. Proto si je trenéři hned rozdělili do skupinek a program jim dělali individuálně.

S těmi nejméně zkušenými se začínalo doslova v leže, kde si osahávaly led a pak se učily na ledě postavit. Ti nejzkušenější si stihli zajet překážkové dráhy a střílet na bránu. Po celou dobu probíhal na třetině ledu také ukázkový trénink hokejové přípravky.

Akce byla ukončena závěrečnou fotkou a následným rozloučením s pokřikem a pozvánkou na školičky bruslení nebo do hokejové přípravky. Děti i rodiče měli možnost zůstat zdarma na následné veřejné bruslení, čehož mnozí využili.

Počet 24 zúčastněných dětí je brán jako úspěch. Možná by malých capartů přišlo ještě více, pokud by akci více přálo počasí a zájemci nemuseli překonávat sychravý déšť. V klubu jsou rádi, že se díky projektu Pojď hrát hokej podařilo na stadion vrátit děti, se kterými se místní trenéři snažili navazovat vztahy během školiček bruslení, ale jejichž rodiče se prozatím pro účast v klubu nadchnout nepodařilo.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Novém Jičíně najdete zde.

Citáty

phpAc724u
Dominik Hašek

olympijský vítěz a dvojnásobný vítěz Stanley Cupu

Doplňkové sporty jsou výborná věc. Dělejte klidně dva tři sporty naráz a pak se rozhodněte pro jeden.

TOPlist