Týden hokeje v Benátkách nad Jizerou

Týden hokeje v Benátkách nad Jizerou

Hokejový oddíl HC Benátky nad Jizerou organizoval ve spolupráci s Českým svazem ledního hokeje již potřetí náborovou akci Týden hokeje, a to 19. 9. 2017.

Nábor začínal v 15.00 a zúčastnili se ho nejen úplní nováčci (dorazilo jich 18), ale i děti, které začaly hrát již v minulosti. Na ledové ploše byli účastníci rozděleni do 5 skupin. V jedné časti hřiště byli úplní začátečníci, kteří bruslili hlavně s hrazdičkami, na druhém stanovišti hráli na honěnou ve skupinkách, na třetím absolvovali překážkovou dráhu, na čtvrtém si zahráli hokej a fotbal a na posledním si vyzkoušeli, jaké je to jet samostatný nájezd.

V jednom okamžiku se na ledě prohánělo kolem 50 dětí. Na úplný závěr mezi malé bruslaře byly vypuštěny nafouknuté balónky, které ale nápor malých zvědavců dlouho nevydržely. V úplném závěru se všichni společně vyfotografovali, i když někteří unavení již fotografování ani neabsolvovali.

Na akci se podílelo 18 trenérů a 12 pomocníků z řad dorostenců. Akce se podařila. Venku zrovna nebylo hokejové počasí, ale i přesto si na zimní stadion někteří cestu našli. Každý nový účastník si odnesl reprezentační dres a další drobnosti.

Rodiče se dozvěděli, kdy se trénuje, co budou do budoucna děti potřebovat, za jakých finančních podmínek se dá hokej v Benátkách hrát, jaké jsou kategorie a jaké soutěže se v Benátkách hrají.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Benátkách nad Jizerou najdete zde.

Citáty

php1buHKv
Wayne Gretzky

Nejlepší hráč historie NHL

„Dobrý hráč je tam, kde je puk. Vynikající hráč je tam, kde puk bude. Tomu se naučí ve hře.“

TOPlist