Týden hokeje na Hvězdě Praha

Týden hokeje na Hvězdě Praha

Přes 20 účastníků zavítalo v neděli 29. září na zimní stadion Hvězda na náborovou akci Pojď hrát hokej. Akce se i tentokrát povedla, byla přínosem jak pro rodiče, tak zejména pro děti, které si hokejové odpoledne skvěle užily.

První děti přicházely se svými rodiči na náš vokovický zimní stadion s více než půlhodinovým předstihem. Po obdržení národního dresu a dalších maličkostí, které jim hned zpočátku udělaly radost, se navíc stihly seznámit se všemi potřebnými informacemi ohledně ledního hokeje i našeho klubu.

Program sedmého Týdne hokeje začal na ledě v 15:15 a plynulý průběh na něm zajišťovalo 8 trenérů (včetně zastoupení z dívčího hokeje a krasobruslení). Kluziště bylo rozděleno na dvě části. V jedné se konal ukázkový zápas minihokeje, který sehráli hvězďáci z 1. třídy. Na druhé polovině se trenéři věnovali nově příchozím dětem. Těch na náš stadion za účelem seznámit se s ledním hokejem, zkusit si bruslení i jiné hokejové dovednosti a zažít trochu zábavy zavítalo 23, z toho 18 chlapců a 5 dívek. Nejmladšímu účastníkovi byly 2 roky, nejstaršímu 9 let. Největší zastoupení měly u účastníků akce ročníky 2013 (7 chlapců a 2 dívky) a 2015 (3 chlapci a 1 dívka). Většina nově příchozích dětí patřila do skupiny úplných začátečníků, tedy tzv. hrazdičkářů, některé už naopak zvládaly bruslit samostatně bez pomoci trenérů.

U informačního stolku ve vestibulu hokejové haly každého nově příchozího malého uchazeče přivítal také generální manažer klubu Michael Grim, jenž odpovídal na dotazy rodičů a prezentoval strukturu a filozofii klubu. Na ledě pak dětem pomáhal také šéftrenér mládeže Josef Reigl.

Věříme, že náborová akce na našem zimním stadionu zaujala a byla přínosem jak pro rodiče, tak především pro příchozí děti. Těšíme se brzy na Hvězdě opět na viděnou!

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje na Hvězdě Praha najdete zde.

Citáty

phpAdBI4A
Henrik Lundqvist

brankář New York Rangers a olympijský vítěz

„Táta vždy říkal: „Měj velké cíle. Představuj si, jak hraješ za Frölundu. Představ si, jak hraješ za Švédsko. Představ si, jak si oblékáš ten dres.“

TOPlist