Projekt Výstroj pro nejmenší naděloval i letos! Kluby dostaly vybavení za 8,8 milionu korun

Projekt Výstroj pro nejmenší naděloval i letos! Kluby dostaly vybavení za 8,8 milionu korun

Od roku 2010 dodává Český hokej do mládežnických klubů vybavení pro malé hokejisty. V projektu Výstroj pro nejmenší pokračuje i letos. Do klubů poslal výstroj v souhrnné hodnotě 8,8 milionu korun!

Za osm let fungování projektu rozeslal Český hokej do klubů výstroj za 78,9 milionu korun. Nejvíc to bylo v roce 2015, a to v návaznosti na finanční zisk z mistrovství světa v Praze a Ostravě, kdy každý ze 146 klubů provozujících mládežnický hokej obdržel sadu v hodnotě přibližně 130 tisíc korun.

Letos v září se dostalo dokonce na 153 klubů, do nichž putovala výstroj za 8,8 milionu korun. Poprvé navíc mohly kluby volně vybírat z doporučené škály vybavení pro trénink nejmenších. Jedná se jak o jednotlivé součásti hráčské a brankářské výstroje, tak o tréninkové pomůcky.

Z celkového objemu financí putovala největší část – 72 procent – na hráčskou výstroj, 21 procent pak na brankářskou a sedm procent na tréninkové pomůcky.

Bezplatná výstroj má pomoci nejen klubům, ale zejména rodičům začínajících hokejistů v úvodních letech, kdy tak znatelně klesají jejich náklady na provozování sportu. Více o projektu se dočtete v sekci Výstroj pro nejmenší.

Citáty

php8Y2Or2
Mats Sundin

Olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa

„Nejdůležitější je mít radost. Hrát si nehledě na věk. Nebojte se snít. Nebuďte jednostranní. Žijte v přítomnosti. Elitářství až od 17 let.“

TOPlist