Týden hokeje v Uherském Ostrohu

Týden hokeje v Uherském Ostrohu

Ve středu 26. ledna přivítal zimní stadion v Uherském Ostrohu 9. díl Týdne hokeje. Pro hokejový klub HOKEJ Uherský Ostroh je s ním spojená náborová akce Pojď hrát hokej velmi důležitá pro získávání nových zájemců o bruslení a lední hokej. Cílem projektu Týden hokeje pořádaného Českým hokejem a více jak 150 kluby v celé České republice je přiblížit populární kolektivní sport jak malým dětem, tak jejich rodičům.

Banner

HOKEJ Uherský Ostroh, pro který je výchova mládeže zásadní prioritou, si připravil na středeční odpoledne pro děti pestrý program. A tentokrát se jich na zimáku sešel překvapivý počet, když se zaregistrovalo celkem 33 nových zájemců o lední hokej z Uherského Ostrohu a blízkého okolí.

Více než hodinový program začal nezbytnou registrací, kde děti obdržely dárky – hokejovou láhev, puk s logem klubu, klíčenku, omalovánky a drobné sladkosti. Byl jim zde také zapůjčen reprezentační hokejový dres, aby se cítily na ledě jako praví hokejisté. Rodiče vyplnili potřebné formuláře a dostali prezentaci v tištěné podobě. Bylo v ní vysvětleno, proč a jak začít hrát hokej a hlavně to, že lední hokej na místní klubové úrovni není ekonomicky náročný a pro všechny by měl být smysluplnou zábavou.

Pro převlékání a přípravu na led byly nachystány dvě kabiny. Mezitím se všichni mohli podívat na vzorový trénink hokejové přípravky, který probíhal na ledové ploše.

Na rolbou nažehlený led se šlo po nezbytném zkontrolování sportovní výbavy. Zde na děti čekalo deset klubových trenérů, v čele se šéftrenérem mládeže Zbyňkem Žabčíkem. K ruce bylo několik malých pomocníků z řad hokejové přípravky a žáků. Samotný program na ledě provázela na sedmi stanovištích spousta bruslařské zábavy, her a dovednostních cvičení s hokejkou a pukem. Na jednom stanovišti si dokonce mohli hokejoví benjamínci zahrát svůj první zápas v minihokeji, na jiném se úplní začátečníci herní formou učili prvním bruslařským krůčkům pod vedením šéftrenéra mládeže a dalších dvou zkušených trenérů.

Závěrečné společné fotografování bylo bezvadnou tečkou za povedenou akcí. Rozzářené oči dětí a pochvalné ohlasy rodičů nám potvrdily správnost konání takovýchto rozvojových sportovních projektů.

Náš hokejový klub HOKEJ Uherský Ostroh děkuje všem zúčastněným. Určitě se budeme všichni těšit na další setkání, a to zejména na trénincích naší Brusličky – školky bruslení a hokejové minipřípravky, která probíhá pravidelně každou sobotu od 9:00 hodin.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Uherském Ostrohu najdete zde.

Citáty

phpzDiBkV
Marek Židlický

mistr světa 2005

„Hokej je krásný týmový sport, ve kterém je možné prožít plno skvělých momentů.“