Týden hokeje v Novém Jičíně

Týden hokeje v Novém Jičíně

Ďáblíci Nový Jičín se zúčastnili i letos na podzim tradiční akce, kterou pořádá Český hokej. Je jednou z mnoha aktivit, kterou klub dělá pro nábor mladých hokejistů.

Akce Pojď hrát hokej se v Novém Jičíně již tradičně uskutečnila ve středu 25. 9. 2019. Jde o nejvýznamnější akci Českého hokeje, kterou podporuje nábor mladých hokejistů v klubech, hlavně těch menších. Akce se vydařila, přišlo 20 nových dětí, které dostaly mimo jiné již nyní reprezentační dresy a různé upomínkové předměty, spolu s rodiči si vychutnaly atmosféru hokejové šatny, trénink na ledě a mohly zhlédnout utkání mladých Ďáblíků, svých vrstevníků.

Ve tři hodiny nám začali chodit první „malí“ hokejisté a hokejistky s rodiči, kteří se už nedočkavě těšili na led. Před zahájením prezentace rodiče vyplnili zápis dítěte, poté děti dostaly malé dárečky, jakými byly například placky, omalovánky, samolepky, náramky, letáčky do přípravky a hlavně dres, který si hned děti podepsaly a oblékly. Po zápisu se všechny děti a rodiče přesunuli do klubovny na hokejovou prezentaci, ve které jsme popisovali chod klubu a přípravky. Proběhla rovněž ukázka dětské výstroje, kterou u nás dítě obdrží zdarma.

Poté se rodiče s dětmi přesunuli do vyhrazených šaten, kde si obuli brusle, oblékli dres a nasadili helmu. Děti netrpělivě čekaly, až jim trenéři povolí jít na led, někteří stáli poprvé na bruslích, ale někteří to zvládli statečně sami. Po celou dobu probíhal na jedné třetině hřiště ukázkový trénink našich malých Ďáblíků.

Děti měly připravené různé aktivity, například slalomy, překážky či střílení na branku.

Akce pojď hrát hokej byla ukončena závěrečnou fotkou a rozloučením. Akce s počtem 20 zúčastněných dětí měla veliký úspěch. Někteří rodiče hned po skončení akce zapsali své dítě do našeho klubu nebo do školiček bruslení, které tradičně klub pořádá každou sobotu.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Novém Jičíně najdete zde.

Citáty

phpXBVl4e
Jaromír Jágr

Olympijský vítěz a nejlepší český hráč historie v NHL

„Jestliže chceš být lepší než kdokoliv jiný, musíš pracovat tvrději než kdokoliv jiný. Žádné jiné tajemství v tom nehledej.“

TOPlist