Týden hokeje v Ledči nad Sázavou

Týden hokeje v Ledči nad Sázavou

Akce se v rámci Týdne hokeje tentokrát zúčastnilo 10 dětí ve věku od 4 do 9 let, z nichž byly 2 dívky. Dva zástupci byli ročníku 2013. Pět zástupců měl ročník 2017 a tři ročník 2016.

Banner

Pro rodiče s dětmi byl uspořádán vzorový zápas v minihokeji, kde byla rodičům dokladována bezkontaktnost hry, role rozhodčího a vysvětleno skupinové letmé střídání. Na další části ledové plochy byly předváděny některé prvky naší školičky bruslení, práce s nejmenšími dětmi a případná možnost zapojení rodičů.

Po skončení této části se všechny děti zapojily do zábavných her na ledě, a to jak s hokejkami, tak bez nich. Vyzkoušely si dle své výkonnosti odpovídající překážky a cviky s nimi, kontakt s pukem a střelu na branku.

Rodičům byl představen klub, hokej jako bezpečná a zábavná hra, vhodnost a nevhodnost různých typů bruslí, helem a rukavic pro začínající bruslaře a finanční nenáročnost hokeje včetně podpory ze strany klubu a Českého hokeje.

Na závěr proběhlo skupinové focení dětí na ledě. Organizaci akce zajišťovali 4 trenéři přímo na ledě a dalších 6 členů klubu zajišťovalo aktivity v zázemí.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Ledči nad Sázavou najdete zde.

Citáty

phpzDiBkV
Marek Židlický

mistr světa 2005

„Hokej je krásný týmový sport, ve kterém je možné prožít plno skvělých momentů.“