Týden hokeje v Ledči nad Sázavou

Týden hokeje v Ledči nad Sázavou

Dne 22. ledna 2020 se v Ledči nad Sázavou uskutečnila ve spolupráci s Českým hokejem náborová akce "Pojď hrát hokej", jež je součástí Týdne hokeje. Akce se tentokrát zúčastnilo 22 dětí ve věku od 3 do 10 let, z nichž bylo 5 dívek.

Banner

Jedním dítkem byl zastoupen ročník 2010, dva zástupci byli ročníku 2012. Šest zástupců měl ročník 2013, tři ročník 2014, šest ročník 2015, tři ročník 2016 a jeden ročník 2017. Šest těchto dětí bylo vybaveno přímo na místě hokejovou výzbrojí a staly se členy týmu přípravky. Další tři se přihlásily do školičky a minimálně šest přislíbilo, že si hokej zkusí na některém dalším tréninku.

Pro rodiče s dětmi byl uspořádán vzorový zápas v minihokeji, kde byla rodičům dokladována bezkontaktnost hry, role rozhodčího a vysvětleno skupinové letmé střídání. Na další části ledové plochy byly předváděny některé prvky naší školičky bruslení, práce s nejmenšími dětmi a případná možnost zapojení rodičů.

Po skončení této části se všechny děti zapojily do zábavných her na ledě, a to jak s hokejkami, tak i bez nich. Vyzkoušely si dle své výkonnosti odpovídající překážky a cviky s nimi, kontakt s pukem a střelu na branku.

Rodičům, kterých bylo na prezentaci přes deset, byl představen klub, hokej jako bezpečná a zábavná hra, vhodnost a nevhodnost různých typů bruslí, helem a rukavic pro začínající bruslaře a finanční nenáročnost hokeje včetně podpory ze strany klubu a Českého hokeje.

Po zodpovězení všech dotazů proběhlo za hlasité produkce písně „Pojďme hrát hokej“ závěrečné skupinové focení dětí na ledě.

Organizaci akce zajišťovalo 5 trenérů přímo na ledě a dalších 6 členů klubu zajišťovalo aktivity v zázemí. Akce potvrdila veliký zájem o hokej a dosah aktivit klubu tím, že se dostavilo se svými rodiči i 14 mimo-ledečských dětí, a to především ze Zruče nad Sázavou a Dolních Kralovic.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Ledči nad Sázavou najdete zde.

Citáty

phpN55Dga
Martin Ručinský

olympijský vítěz z Nagana

„Dnes je nejdůležitější bruslení, protože hokej se neuvěřitelně zrychlil. Na dovednostních disciplínách jako je střelba nebo technika hole se dá pracovat."