Hokejový trénink doma
Výchova hokejistů a hokejistek je běh na dlouhou trať. Jedním z mnoha faktorů, které mohou pomoci stát se v budoucnu vynikajícím hokejistou či hokejistkou, je trpělivá, dlouhodobá pohybová výchova vedoucí k všestrannosti. Její součástí je i trénink mimo hokejové mantinely, zejména pak v domácím prostředí. Právě na téma hokejového tréninku doma se zaměří regionální trenér Českého hokeje Oldřich Kališ.
V rámci čtvrtečního tématu, které se zaměřuje na hokejový trénink doma, bychom vám rádi předali zkušenosti s oblastí, kterou můžete každý den sami ovlivňovat. Každý den se můžete zlepšovat, učit se novým pohybovým dovednostem, pěstovat v sobě pohybovou všestrannost a mnohé další.
Trénink doma, má celou řadu výhod:
- Nezávislost: cvičím kdy chci, jak dlouho chci, nejsem omezen pronájmem sportoviště
- Kreativita: mohu si vymyslet co budu cvičit, jak budu cvičit, co mě baví
- Kontakt s rodinou: mohu cvičit s nejbližšími, sourozencem, tátou či mámou
- Vypěstování dobrého návyku: učím se sám sebe zlepšovat, dělat něco navíc
- Cílevědomost: mohu se zlepšovat v tom co mě zatím nejde, učím se být trpělivý/á
Český hokej pomocí seriálu Hokej doma dává inspiraci, jak trénovat v domácích podmínkách. Můžete vidět, jak se dá trénovat s malými dětmi, jak se připravují nastupující hokejové naděje i hvězdy NHL.
Zejména hráči NHL vám předávají své zkušenosti s domácím tréninkem, a to zejména z doby, kdy byli ještě malí a trénovali se svými rodiči. Také o tom, jak se snažili provozovat i jiné sporty a pěstovali v sobě všestrannost. Povídání s jednotlivými hráči najdete v sekci Příběhy hráčů.
Hráči ukazují, že i dnes doma denně trénují a neustále tak zdokonalují své pohybové dovednosti. V seriálu Hokej doma se objevují skvělí hráči současnosti jako například David Pastrňák, Martin Nečas, Filipové Hronek, Zadina, Chytil a mnoho dalších.
Trénovat doma a provádět všechny cviky a cvičení správně není jen tak. Jistě vás napadá spousta otázek jako například:
- Proč trénovat doma, když dítě pravidelně chodí na hokej?
- Co je považováno za trénink?
- Jak má dítě doma trénovat?
- Jak trénovat, když doma není dostatek místa?
- Jak můžu, jako rodič, pomoci s tréninkem doma?
Jistě vás ale napadne spousta dalších dotazů, na které budete chtít znát odpověď. Všechny vaše otázky nám neváhejte poslat a Oldřich Kališ na ně odpoví v rámci nedělního online webináře.
A důležitá věc na závěr. Pamatujte, že pohybová všestrannost je základ pro lepší učení specifických (hokejových) dovedností.