Trénink mimo hokejové mantinely: Slalom

Třetí díl seriálu Trénink mimo hokejové mantinely je tu. Pokud už jste doma obstojně nacvičili dribling a přihrávku tahem forhendem, i náplň třetího domácího tréninku pod vedením Radka Hlavatého pro vás bude jistě hračka. Radek vám tentokrát ukáže, jak na hokejový slalom.

Banner

Trénink mimo hokejové mantinely

Vybrat si budete moct hned ze tří variant slalomu. V prvním případě dáme do řady pět kotoučů ve vzdálenosti 40 centimetrů. „Mezi kotouči pak provádíme krátký dribling a při chůzi máme tyto kotouče mezi nohama,“ vysvětluje Hlavatý. Důležité je mít uvolněné paže a dobře pracovat zápěstími.

Jakmile bude dítě schopné provádět slalom se vzpřímenou hlavou a míček sledovat jen periferně, může zkusit i těžší varianty. „Ty spočívají v tom, že v obou případech jdou nohy vedle řady kotoučů. Jednou z backhandové strany, podruhé z forehandové,“ popisuje varianty tréninku.

Stejně jako v předchozích dílech můžete zařadit do cvičení i soutěže. Jaké? Podívejte se ve videu.

další články

Citáty

phphEBmji
Martin Ručinský

Trojnásobný mistr světa

„Výsledky a tabulky nejsou podstatné. Důležité je, aby se děti naučily pořádně bruslit. Hlavně ať rodiče na děti ani trenéry netlačí a nestresují je. To nikam nevede.“

TOPlist