Trénink mimo hokejové mantinely: Přihrávka vzduchem

Jak na forhendovou i bekhendovou přihrávku už nám Radek Hlavatý vysvětlil v předchozích dílech. Tentokrát je na řadě ještě trochu náročnější varianta přihrávky. V sedmém díle seriálu Trénink mimo hokejové mantinely se naučíme nahrávat vzduchem.

Vidíte najetého spoluhráče před odkrytou brankou, ale v přesné přihrávce vám brání čepel bránícího hráče? Není nic účinnějšího než přihrát vzduchem. Ale jak na to? „Základní postavení je stejné jako u přihrávky tahem. Kotouč máme umístěný u patky čepele hole, která je přiklopena ke kotouči,“ vysvětluje Hlavatý.

Dalším krokem je uvést krátkým pohybem zápěstí kotouč do rotace. Během tohoto pohybu by měl kotouč přejet z patky čepele až ke špičce. „Kotouč by měl mít plochou dráhu letu, což usnadňuje jeho zpracování,“ nabádá mládežnický trenér.

Pro trénink je ideální postavit se přibližně do vzdálenosti čtyř metrů a mezi sebe a dítě položit hokejku, přes kterou se budete následně míček nebo puk snažit přihrát. Zároveň tak kromě přihrávky dítě nacvičí i zpracování. A nezapomeňte na základní pravidlo! Koukám tam, kam přihrávám.

Citáty

php1buHKv
Wayne Gretzky

Nejlepší hráč historie NHL

„Dobrý hráč je tam, kde je puk. Vynikající hráč je tam, kde puk bude. Tomu se naučí ve hře.“

TOPlist