Trénink mimo hokejové mantinely: Přihrávka vzduchem

Jak na forhendovou i bekhendovou přihrávku už nám Radek Hlavatý vysvětlil v předchozích dílech. Tentokrát je na řadě ještě trochu náročnější varianta přihrávky. V sedmém díle seriálu Trénink mimo hokejové mantinely se naučíme nahrávat vzduchem.

Vidíte najetého spoluhráče před odkrytou brankou, ale v přesné přihrávce vám brání čepel bránícího hráče? Není nic účinnějšího než přihrát vzduchem. Ale jak na to? „Základní postavení je stejné jako u přihrávky tahem. Kotouč máme umístěný u patky čepele hole, která je přiklopena ke kotouči,“ vysvětluje Hlavatý.

Dalším krokem je uvést krátkým pohybem zápěstí kotouč do rotace. Během tohoto pohybu by měl kotouč přejet z patky čepele až ke špičce. „Kotouč by měl mít plochou dráhu letu, což usnadňuje jeho zpracování,“ nabádá mládežnický trenér.

Pro trénink je ideální postavit se přibližně do vzdálenosti čtyř metrů a mezi sebe a dítě položit hokejku, přes kterou se budete následně míček nebo puk snažit přihrát. Zároveň tak kromě přihrávky dítě nacvičí i zpracování. A nezapomeňte na základní pravidlo! Koukám tam, kam přihrávám.

Citáty

phps86y94
Henrik Lundqvist

brankář New York Rangers a olympijský vítěz

„Být gólmanem je z 90 % o hlavě. Pokud se zaseknete ve svých vlastních myšlenkách, nebudete mít soustředění potřebné do zápasu a k úspěchu. Když jste ještě malí, nikdo vám tohle neřekne. Nejlepší způsob, jak získat správné rozpoložení, je začít se hokejem bavit. Zbytek přijde samo.“

TOPlist