#HokejDoma: Do osmého dílu zapojíme rodiče! Vyzkoušíte si trakaře a přetlačování

Hokej je kolektivní sport. Většinu času při tréninku na ledě i mimo něj strávíte ve společnosti svých kamarádů z týmu. Všechny předchozí díly seriálu #HokejDoma: Jak trénovat s dětmi byly zaměřené na individuální přípravu, v tomto díle se ale neobejdete bez parťáka, se kterým budete moct následující cviky vyzkoušet. Je to ideální možnost, jak do činnosti zapojit jednoho z rodičů. Přidat se ale může třeba sourozenec nebo kamarád.

Banner

Seriál #HokejDoma: Jak trénovat s dětmi se zaměřuje především na děti ve věku od čtyř do deseti let, kterým se snaží nabídnout příklad toho, jak trénovat v domácích podmínkách.

Veškerá cvičení tak mohou být použita jako ideální doplnění tréninkového plánu, který mladí hráči dostávají od trenéra z klubu.

V osmém díle seriálu nebudete potřebovat ani hokejku, ani míč, ale parťáka, který s vámi následující tři cviky vyzkouší. Zapojit se tak budou moct i rodiče nebo sourozenci.

Trakař do stran

Jako první budete zkoušet trakaře, respektive jejich upravenou variantu. Postupujte následovně:

  1. dítě chytneme pod koleny
  2. záda rovná, neprohýbat se v bedrech
  3. dítě ručkuje střídavě na obě strany
  4. lze modifikovat ručkováním dopředu, dozadu

Délku cvičení a počet jednotlivých opakování je nutné volit dle věku a zdatnosti dítěte. Jde především o správnost provedení, nikoliv o to, abychom měli cvičení rychle za sebou.

Přetlačování čelem

U druhého cvičení lehce potrénujete souboje se soupeři na kluzišti. Cvičení provádějte podle následujících pokynů:

  1. dítě s rodičem stojí proti sobě
  2. spojí se oběma rukama a přetlačují se

Přetlačování trvá pět až deset vteřin. Opět i zde upravte počet opakování v závislosti na věku a zdatnosti dítěte. A dbejme na zpevnění těla v průběhu celého přetlačování.

Přetlačování bokem

Poslední cvik bude v podstatě obdobou druhého cvičení. Jen se nebudete přetlačovat čelem k sobě, ale bokem: Postupujte takto:

  1. dítě a rodič se postaví bokem
  2. přetlačováním rameny napodobujeme hokejový souboj
  3. střídáme strany

I zde se přetlačujte pět až deset vteřin. Délku přetlačování a počet opakování upravte dle věku a zdatnosti dítěte a i zde dbejte na zpevnění těla.

Nezapomínejte svoje tréninkové počínání pečlivě zdokumentovat a nasdílet na sociálních sítích s hashtagem #HokejDoma.

další články

Citáty

phpLBjXaU
Dominik Hašek

Olympijský vítěz a dvojnásobný vítěz Stanley Cupu

„Vždy jsem měl vášeň pro hru. S bráchou jsem hrál fotbal, organizoval jsem všemožné soutěže s ping-pongovým míčkem, tenisákem, hokejkami, ať už na chatě nebo ve škole o přestávkách.“