Hokej a škola

Hokej a škola

Otázka, jak správně kombinovat hokej a školu nebo a obecně sport a školu, je jedno z klíčových témat při výchově sportovců ve většině zemí na světe. V České republice se výchova hokejistů odehrává v hokejových klubech, které se musí svým tréninkových programem přizpůsobovat školní docházce. Momentálně zde tedy není kombinace sportu a školy na rozdíl od jiných zemí systémově řešena. Na jednotlivých stupních vzdělání však existují určité možnosti.

Banner

Základní školy – Část klubů věnujících se mládežnickému hokeji spolupracuje se základními školami, které provozují sportovní třídy umožňující snadnější kombinaci tréninku se školní výukou. Informace o fungování takovýchto tříd přidává zástupce klubu HC ZUBR Přerov Vít Černohous (zde)

Střední školy – Hokejové kluby se statusem akademie spolupracují se středními školami a snaží se vytvářet vhodné podmínky pro kombinaci vrcholového tréninku se školní docházkou. Jak tato spolupráce funguje, vysvětluje zástupce klubu Bílí Tygři Liberec Jiří Bermann (zde)

Vysoké školy – Ustanovení Univerzitní ligy umožnuje hráčům, kteří chtějí studovat, aby se mohli věnovat hokeji i v době náročného univerzitního studia. Vedle studia na českých univerzitách existují i možnosti v zahraničí, například v USA, čehož využila již řada hokejistů z České republiky. O vzniku Univerzitní ligy prozrazuje více informací Tomáš Hlaváč z České asociace univerzitního hokeje (zde)

Český hokej se snaží apelovat na hráče a jejich rodiče, aby věnovali vzdělání patřičnou pozornost a nesnažili se upřednostnit hokej před vzděláním.

Kaufland

Vzdělávání

Citáty

phpIHhYqG
Andrej Šustr

„Škola u mě byla většinou na prvním místě. Rodiče mě k tomu vedli.“

Další materiály