Stravování a výživa

Stravování a výživa

Stejně důležitý jako samotný trénink je pro rozvoj a správný vývoj malého hokejisty či hokejistky i vyvážený a zdravý jídelníček. Na ledě i mimo něj má dítě velký energetický výdej, který musí vykompenzovat odpovídajícím příjmem tuků, cukrů, bílkovin a další spoustou vitamínů a minerálů, které jsou prospěšné pro jeho správný vývoj. Při skládání optimálního jídelníčku rostoucího sportovce bychom si neměli klást pouze otázku, co připravit na talíř, ale také kdy a v jakém množství.

Banner

Jídelníček mladého hokejisty má zásadní význam pro dobrou fyzickou kondici, ale také pro mentální vývoj, rozumové funkce, obranyschopnost či regeneraci. Správná výživa pro mladého sportovce není žádná věda. Dobře nutričně vyvážená jídla se dají vařit z běžně dostupných potravin a jejich příprava není časově nijak náročná.

V sekci Stravování a výživa naleznete jak základní informace a doporučení ke stravování a výživě, tak zajímavé recepty na přípravu konkrétních pokrmů. Průvodce světem stravování a výživy je MUDr. Marie Skalská, která dlouhodobě spolupracuje s Českým hokejem.